Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Nasza klątwa" i "The Wounded Beast" wyróżnione w Tallinie

"Nasza klątwa" i "The Wounded Beast" wyróżnione w Tallinie

1 grudnia 2014    
30 listopada zakończył się 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Black Nights w Tallinie. W ramach zbliżenia na polskie kino pokazano ponad 20 polskich filmów, których obecność na festiwalu współfinansowana była przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

POLECANE

"Nasza klątwa" i "The Wounded Beast" wyróżnione w Tallinie

30 listopada zakończył się 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Black Nights w Tallinie. W ramach zbliżenia na polskie kino pokazano ponad 20 polskich filmów, których obecność na festiwalu współfinansowana była przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wyróżnienie dla "Naszej klątwy"


W 15. edycji Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych Sleepwalkers wyróżnienie otrzymał wielokrotnie nagradzany, kandydat do Oscara® w kategorii krótkometrażowych dokumentów film Tomasza Śliwińskiego "Nasza klątwa". Dokument pokazywany był w sekcji przeznaczonej dla twórców z krajów nadbałtyckich. Zwycięskim filmem w tej sekcji został obraz "Cupcake" Jane Magnusson, który w październiku zdobył także Short Grand Prix w konkursie filmów krótkometrażowych podczas 30. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Best Project Award dla polskiego projektu "The Wounded Beast"

Reżyser Piotr Trzaskalski i producent Roman Jędrkowiak z firmy ADHD Warsaw otrzymali nagrodę dla najlepszego projektu biorącego udział w Międzynarodowym Forum Koprodukcyjnym Baltic Event. Nagrodą jest 5 tysięcy euro na postprodukcję ich projektu "The Wounded Beast". Eksperci oceniający projekt w uzasadnieniu nagrody docenili sposób w jaki autorom udało się pokazać inne spojrzenie na historię kryminalną w zgodzie z europejską tradycją kładącą nacisk na relacje międzyludzkie i wartości.

Black Nights 2014: Zbliżenie na polskie kino

Z okazji zbliżenia na polskie kino publiczność w Tallinie zobaczyła ponad 20 filmów, wśród których znalazły się m.in.: "Onirica - Psie pole" Lecha Majewskiego, "Płynące wieżowce" Tomasza Wasilewskiego, "Strefa nagości" Urszuli Antoniak, "Obce ciało" Krzysztofa Zanussiego, "Ostatnie piętro" Tadeusza Króla, "Obywatel" Jerzego Stuhra oraz klasyki polskiego kina, filmy animowane, krótkometrażowe i dokumenty. W trakcie festiwalu Krzysztof Zanussi otrzymał Nagrodą Specjalną, z kolei Nagrodę za Całokształt Twórczości odebrała Maja Komorowska. 

Więcej informacji: 2014.poff.ee/eng.

Magdalena Wylężałek

Black Nights 2014: Zbliżenie na polskie kino Więcej Black Nights 2014: Zbliżenie na polskie kino

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie