Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Najlepszy" w kinach

fotos z filmu "Najlepszy"
"Najlepszy". Fot. Robert Pałka

"Najlepszy" w kinach

17 listopada 2017     Paulina Bez
17 listopada na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film "Najlepszy" w reżyserii Łukasza Palkowskiego. 

POLECANE

"Najlepszy" w kinach

17 listopada na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film "Najlepszy" w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego 

Głównym bohaterem filmu "Najlepszy" jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce do dziś pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Jakub Gierszał w roli głównej

W rolę głównego bohatera wcielił się Jakub Gierszał. Na ekranie w filmie partnerują mu m.in. Kamila Kamińska, Janusz Gajos, Anna Próchniak, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Mateusz Kościukiewicz, Adam Woronowicz oraz Szymon Warszawski.

Nowy film Łukasza Palkowskiego 

Reżyserem filmu jest Łukasz Palkowski a autorami scenariusza Agatha Dominik i Maciej Karpiński. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński jr. Producentem filmu jest firma Iron Films a koproducentami Telewizja Polsat, Lutetia, Cavatina Studio, Odra Film, Monternia.pl. Film był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nagrody w Gdyni i Toruniu

Polska premiera filmu odbyła się na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie obraz był prezentowany w Konkursie Głównym i zdobył nagrodę za scenografię - Marek Warszewski, nagrodę za debiut aktorski - Kamila Kamińska, nagrodę publiczności, Złotego Klakiera oraz Nagrodę Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą. "Najlepszy" jest również laureatem 2 nagród na 15. MFF Tofifest – "Złotego Anioła" w konkursie filmów polskich "From Poland" oraz nagrody publiczności.

Premiera kinowa 17 listopada

"Najlepszy" wszedł na ekrany kin 17 listopada 2017. Dystrybutorem filmu jest Mówi Serwis.

Na podstawie materiałów prasowych dystrybutora

Laureaci 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Więcej Laureaci 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Laureaci 15. MFF Tofifest Więcej Laureaci 15. MFF Tofifest Polskie filmy z 7 nagrodami w Cottbus! Więcej Polskie filmy z 7 nagrodami w Cottbus!

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie