Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Euroshorts 2017 Młodzi Filmowcy

plakat festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Euroshorts 2017 Młodzi Filmowcy

8 listopada 2017    
Euroshorts jest międzynarodowym festiwalem filmowym, organizowanym przez Fundację Młodego Kina. W tym roku odbywa się po raz 26. Promuje i wspiera młodych artystów oraz wybitne osiągnięcia w filmie krótkometrażowym.

POLECANE

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Euroshorts 2017 Młodzi Filmowcy

Euroshorts jest międzynarodowym festiwalem filmowym, organizowanym przez Fundację Młodego Kina. W tym roku odbywa się po raz 26. Promuje i wspiera młodych artystów oraz wybitne osiągnięcia w filmie krótkometrażowym.

Główna część festiwalu rozpocznie się 27 listopada 2017 roku w Gdańsku, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego i Ambasady Szwecji. Kolejne wydarzenia odbędą się w Zielonej Górze, Katowicach i Warszawie.

W Gdańsku wstęp na projekcje festiwalu Euroshorts Młodzi Filmowcy 2017 jest wolny. Co więcej, widzowie będą mogli wygrać 500 zł. Wystarczy po skończonej projekcji ocenić film. W tym roku do obejrzenia jest 57 filmów z 23 krajów.

Gdańsk

  • 27-29 listopada odbędą się trzy pierwsze dni to projekcje w bibliotekach: Filii Gdańskiej przy ul. Mariackiej 42 oraz Pod Żółwiem przy ul. Św. Ducha 111/113, początek o godz. 19.00
  • 30 listopada, 1 i 3 grudnia odbędą się kolejne trzy dni – w Nadbałtyckim Centrum Kultury – Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej 33/35, godz. 18.00 i 20.00.

W czasie finału, który odbędzie się 2 grudnia 2017 roku w Centrum św. Jana, przy ul. Świętojańskiej 50, godz. 18.00 można będzie zobaczyć „Amerykański Film Reklamowy 2017”, zestaw filmów reklamowych nakręconych przez wybitnych twórców i włączonych do stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Poznamy też filmy, którym jury przyzna nagrody.

Zielona Góra

  • Wybór filmów konkursowych zostanie pokazany 7 grudnia o godz. 18.00 w Galerii BWA przy Al. Niepodległości 19.

Katowice

  • Wybór filmów konkursowych będzie można obejrzeć 9 grudnia o godz. 19.30 w Kinie Kosmos.

Warszawa

Wybór filmów z festiwalu zostanie pokazany 14 grudnia o godzinie 20.30 w Kinotece, a w kolejnych dniach przewidziane są warsztaty i spotkania z twórcami.

Filmujemy Miasta

Każdy może już teraz sfilmować swoją ulubioną ulicę w Gdańsku, Katowicach i Warszawie w konkursach z cyklu „Filmujemy Miasta!”. Można wygrać m.in. 400 zł oraz designerskie mapy wykonane przez firmę Maptu. Wystarczy nakręcić 2-minutowy film o wybranej ulicy. Zgłoszenia już teraz na stronie www.filmujemy-miasta.pl.

Podczas festiwalu przewidziane są też zajęcia dla dzieci, poświęcone kulturze Szwecji.

Festiwal jest współfinansowany m.in. przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Program wydarzeń można znaleźć na stronie www.euroshorts.pl.

Informacja prasowa 

21. edycja festiwalu Euroshorts Więcej 21. edycja festiwalu Euroshorts 22. edycja festiwalu Euroshorts Więcej 22. edycja festiwalu Euroshorts 23. Euroshorts Więcej 23. Euroshorts Europejski Festiwal Filmowy Euroshorts 2015 Więcej Europejski Festiwal Filmowy Euroshorts 2015 25. Europejski Festiwal Filmowy Euroshorts Więcej 25. Europejski Festiwal Filmowy Euroshorts Euroshorts 2010 Więcej Euroshorts 2010

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie