Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Michał Urbaniak nagrodzony w Tallinie

Michał Urbaniak nagrodzony w Tallinie
Michał Urbaniak i Artur Żmijewski w filmie "Mój rower"

Michał Urbaniak nagrodzony w Tallinie

28 listopada 2012    

POLECANE

Michał Urbaniak nagrodzony w Tallinie

Michał Urbaniak Artur Żmijewski w filmie Mój rower
Michał Urbaniak i Artur Żmijewski w filmie "Mój rower"

Michał Urbaniak otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora za rolę Włodka we współfinansowanym przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej filmie "Mój rower" w reżyserii Piotra Trzaskalskiego na 16. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Black Nights (PÖFF) w Tallinie.


Michał Urbaniak najlepszym aktorem

Debiutujący w filmie "Mój rower" jazzman Michał Urbaniak zdobył nagrodę dla najlepszego aktora podczas 16. edycji MFF Black Nights w Tallinie. W tym roku w Konkursie Głównym EurAsia wzięło udział 19 filmów. Grand Prix festiwalu otrzymał obraz "House with a Turret" w reżyserii Evy Neymann.

Mój rower


Najnowszy komediodramat Piotra Trzaskalskiego, to nietypowy przewodnik po męskim świecie. Dlaczego niezależnie od wieku, gdy facet kocha, nie potrafi tego wyrazić słowami? Paweł, Włodek i Maciek skazani przez kilka dni na swoje towarzystwo, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje?

Film ze wsparciem PISF


Główne role w filmie zagrali Michał Urbaniak (Włodzimierz Starnawski), Artur Żmijewski (Paweł Starnawski, syn Włodzimierza), Krzysztof Chodorowski (Maciek Starnawski, syn Pawła), a towarzyszyli im m. in.: Witold Dębicki, Anna Nehrebecka, Piotr Szczepanik czy Marcin Tyrol. Scenariusz do filmu napisali Piotr Trzaskalski i Wojciech Lepianka. Autorem zdjęć jest Piotr Śliskowski. Producentem filmu jest Federico Film, a koproducentem TVN S.A. Obraz był współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Premiera w Gdyni


Film Piotra Trzaskalskiego miał swoją premierę na 37. Gdynia Film Festival, gdzie wziął udział w Konkursie Głównym. Uhonorowany został nagrodą za najlepszy scenariusz, Nagrodą Organizatorów Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą oraz Złotym Kangurem - nagrodą australijskich dystrybutorów filmowych. Otrzymał również nagrodę dla najlepszego polskiego filmu fabularnego na 24. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce i dwie nagrody na festiwalu "Listapad" w Mińsku. "Mój rower" zakwalifikował się do Konkursu Głównego 20. edycji festiwalu Plus Camerimage.

"Mój rower" w polskich i brytyjskich i irlandzkich kinach


Do polskich kin film wszedł 16 listopada 2012. Jego polskim dystrybutorem jest ITI Cinema. 30 listopada "Mój rower" pojawi się w wybranych kinach należących do sieci Cineworld w Wielkiej Brytanii i Irlandii.


Paulina Bez

Na planie "Mojego roweru" Więcej Na planie "Mojego roweru" "Mój rower" wygrywa w Ameryce Więcej "Mój rower" wygrywa w Ameryce "Mój rower" w Wielkiej Brytanii i Irlandii Więcej "Mój rower" w Wielkiej Brytanii i Irlandii "Mój rower" w kinach Więcej "Mój rower" w kinach "Mój rower" na festiwalu w Arras Więcej "Mój rower" na festiwalu w Arras Polskie filmy nagrodzone w Mińsku Więcej Polskie filmy nagrodzone w Mińsku "Kuma" zwycięzcą Festiwalu Tofifest Więcej "Kuma" zwycięzcą Festiwalu Tofifest Dialog pokoleń Więcej Dialog pokoleń Polskie filmy na 16. Black Nights w Tallinie Więcej Polskie filmy na 16. Black Nights w Tallinie

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie