Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Maksymiuk. Koncert na dwoje” w kinach

„Maksymiuk. Koncert na dwoje” w kinach
Fot. materiały prasowe

„Maksymiuk. Koncert na dwoje” w kinach

8 kwietnia 2019    
12 kwietnia na ekrany polskich kin wejdzie film dokumentalny Tomasza Drozdowicza „Maksymiuk. Koncert na dwoje”. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Maksymiuk. Koncert na dwoje” w kinach

12 kwietnia na ekrany polskich kin wejdzie film dokumentalny Tomasza Drozdowicza „Maksymiuk. Koncert na dwoje”. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Maksymiuk. Koncert na dwoje”

Dyrygent Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony, która wspiera go w codziennych najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji.

Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami, a także ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury.

Reżyser Tomasz Drozdowicz stworzył portret artysty wypełniony anegdotami zza kulis sal koncertowych, z których wybrzmiewają utwory największych kompozytorów. Przede wszystkim jednak ukazał historię miłości, pasji i talentu.

Jerzy Maksymiuk

Jerzy Maksymiuk urodził się w Grodnie. Studia muzyczne zwieńczyły trzy dyplomy: z pianistyki, kompozycji i dyrygentury. Był założycielem Polskiej Orkiestry Kameralnej, którą była uznawana za jedną z najlepszych orkiestr na świecie. Koncertował w najbardziej prestiżowych salach świata. Nagrał około 100 płyt oraz stworzył muzykę do kilkudziesięciu filmów, z których sam najbardziej ceni tę napisaną do „Sanatorium pod klepsydrą” w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa.

Twórcy

  • Scenariusz: Maria Nockowska
  • Reżyseria: Tomasz Drozdowicz
  • Zdjęcia: Andrzej Wojciechowski, Tomasz Drozdowicz, Krzysztof Gromek, Kamil Hasiuk
  • Bohater: Jerzy Maksymiuk
  • Dźwięk: Jacek Plichta, Piotr Nartowski, Rafał Wyżykowski, Michał Potocki
  • Producenci: Beata Hyczko, Tomasz Drozdowicz
  • Produkcja: Studio Filmowe Autograf
  • Dystrybucja: MayFly

Premiera w Krakowie

Film był prezentowany na sesji Docs to Go! w ramach projektu DOC LAB POLAND podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego w 2016 roku. W 2018 roku był filmem otwarcia na 58. KFF i walczył o najwyższe laury w dwóch konkursach: międzynarodowym konkursie dokumentów muzycznych DocFilmMusic oraz w konkursie polskim.

Film ma na koncie m.in. nagrodę publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym. 

Na podstawie informacji prasowej.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie