Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

LET’S CEE Film Festival 2017

logo festiwalu

LET’S CEE Film Festival 2017

20 marca 2017    
W dniach 21-27 marca 2017 roku w Wiedniu odbędzie się 5. Międzynarodowy Festiwal Filmowy LET’S CEE.

LET’S CEE Film Festival 2017

W dniach 21-27 marca 2017 roku w Wiedniu odbędzie się 5. Międzynarodowy Festiwal Filmowy LET’S CEE.

141 produkcji

W programie znalazło się 141 produkcji z centralnej i wschodniej Europy, a także po raz pierwszy z Austrii. Wszystkie filmy pokazane zostaną w oryginalnej wersji językowej z angielskimi lub niemieckimi napisami.

Mocna reprezentacja polskiej kinematografii

Polska kinematografia będzie w tym roku szczególnie mocno reprezentowana. Do tegorocznego konkursu filmów dokumentalnych zakwalifikowały się dwa filmy: „Komunia” Anny Zameckiej oraz „21 x Nowy Jork” Piotra Stasika. W głównym konkursie filmów fabularnych pokazany zostanie debiut Bartosza M. Kowalskiego, „Plac zabaw”. Anna Zamecka, Piotr Stasik i Bartosz M. Kowalski osobiście przedstawią swoje filmy wiedeńskiej publiczności.

Polski Weekend

W ramach Polskiego Weekendu zaprezentowane zostaną cztery produkcje. „Obce Niebo”, dramat rodzinny w reżyserii Dariusza Gajewskiego, „Planeta Singli” Mitji Okorna, „Za niebieskim drzwiami” Mariusza Paleja oraz „Dotknięcie Anioła” Marka Tomasza Pawłowskiego.

Program na 70-lecie polskiej animacji

W programie pozakonkursowym, z okazji 70-lecia polskiej animacji, znalazła się prezentacja polskich filmów animowanych, wśród nich „Ziegenort” Tomasza Popakula, „Do serca twego” Ewy Borysewicz i „Łaźnia” Tomka Duckiego.

Polskie krótkie metraże

W programie filmów krótkometrażowych, znalazły się: „Polish Women on Strike” Kasi Prus, „Matka” Piotra Gołębiewskiego, „Adaptacja” Bartosza Kruhlika i „Dostrzegalna” Magdaleny Jaroszewicz.

Retrospektywa filmów Andrzeja Wajdy

W ramach Retrospektywy filmów Andrzeja Wajdy, do której wyboru filmów dokonał dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego Stefan Laudyn, przedstawionych zostanie 5 filmów zmarłego w 2016 roku reżysera. „Kanał”, „Popiół i diament”, „Niewinni czarodzieje”, „Człowiek z marmuru” oraz „Człowiek z żelaza” zostaną wyświetlone po raz pierwszy w Austrii na wielkim ekranie w cyfrowo odrestaurowanej wersji.

Klasyka polskiego kina

Prezentację klasyki polskiego kina uzupełniają filmy: „Aktorzy prowincjonalni” Agnieszki Holland, „Trzecia część nocy” Andrzeja Żuławskiego, „Rysopis” Jerzego Skolimowskiego, „Szatan z siódmej klasy” Marii Kaniewskiej oraz niemy film „Zew Morza” Henryka Szaro. Ten ostatni pokazany zostanie z muzyką na żywo w wykonaniu pianisty Gerharda Grubera.

Wiele filmów pokazanych zostanie w obecności zaproszonych gości z Polski, niektóre z rozmów poprowadzi osobiście jeden z festiwalowych kuratorów, Tomasz Raczek.  Daty pokazów, lista gości oraz pełen program festiwalu dostępne są na stronie festiwalu na stronie: www.letsceefilmfestival.com.

Industry Days

Program festiwalu uzupełniają dni branżowe „Filmmaking in CEE and in Austria: Meeting Tomorrow’s Challenges”, które odbędą się w dniach 23-24 marca. Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim, dla akredytowanych gości festiwalu wstęp jest wolny. Dni branżowe organizowane są we współpracy z Film New Europe. W programie znalazły się prezentacje, case studies, panele dyskusyjne poświęcone m.in. koprodukcjom i pozyskiwaniu funduszy oraz dystrybucji.

Na podstawie informacji prasowej 

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie