Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Dawid Ogrodnik laureatem Paszportu Polityki

Dawid Ogrodnik laureatem Paszportu Polityki

15 stycznia 2014    

POLECANE

Dawid Ogrodnik laureatem Paszportu Polityki

14 stycznia 2014 rozdano Paszporty Polityki za rok 2013. Laureatem nagrody w kategorii film został aktor Dawid Ogrodnik.

Nagroda za warsztat i charyzmę

Dawid Ogrodnik otrzymał Paszport Polityki za aktorstwo, które łączy imponujące umiejętności warsztatowe i wielką charyzmę. Za rolę niepełnosprawnego w "Chce się żyć", która już przeszła do historii polskiego kina. W tym roku do nagrody w kategorii film nominowani byli również reżyser Tomasz Wasilewski i aktorka Agata Kulesza.

Dawid Ogrodnik

Dawid Ogrodnik, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, jest znany polskiej publiczności dzięki głównej roli w filmie "Chce się żyć" w reżyserii Macieja Pieprzycy, w którym wcielił się w postać chorego na porażenie mózgowe Mateusza oraz jako Rahim w "Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida. Oba fuilmy były współfinansowane przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dawid Ogrodnik był ekspertem oceniającym prace uczniów na targach filmowych podczas 3. edycji Festiwalu Filmoteki Szkolnej.

Paszporty Polityki

Paszporty Polityki przyznawane są od 1993 roku w sześciu kategoriach: film, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna, literatura. Od kilku lat nadawany jest również honorowy tytuł Kreatora Kultury, który trafia w ręce mistrza, autorytetu, wychowawcy.

Laureaci w kategorii film

W poprzednich latach laureatami nagrody w kategorii film byli: Marcin Dorociński (2012), Rafael Lewandowski (2011), Paweł Sala (2010), Xawery Żuławski (2009), Małgorzata Szumowska (2008), Łukasz Palkowski (2007), Sławomir Fabicki (2006), Przemysław Wojcieszek (2005), Wojciech Smarzowski (2004), Andrzej Jakimowski (2003), Piotr Trzaskalski (2002), Robert Gliński (2001), Maja Ostaszewska (2000), Krzysztof Krauze (1999), Dorota Kędzierzawska (1998), Jerzy Stuhr (1997), Łukasz Kośmicki (1996), Marcel Łoziński (1995), Jan Jakub Kolski (1994), Jacek Bławut (1993).

Więcej informacji o nagrodach na stronie: www.polityka.pl/paszportypolityki.

Paulina Bez

3. Festiwal Filmoteki Szkolnej Więcej 3. Festiwal Filmoteki Szkolnej Rafael Lewandowski nagrodzony Więcej Rafael Lewandowski nagrodzony Paweł Sala nagrodzony Więcej Paweł Sala nagrodzony Paszporty Polityki 2012 - nominacje w kategorii film Więcej Paszporty Polityki 2012 - nominacje w kategorii film Paszporty Polityki 2013 - nominacje w kategorii film Więcej Paszporty Polityki 2013 - nominacje w kategorii film Rozmowa z twórcami "Jesteś bogiem" Więcej Rozmowa z twórcami "Jesteś bogiem" "Chce się żyć". Na planie filmu Więcej "Chce się żyć". Na planie filmu

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie