Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

CinePOLSKA w Pampelunie

grafika CinePOLSKA

CinePOLSKA w Pampelunie

20 lutego 2018    
2 marca w Pampelunie w Hiszpanii rozpocznie się CinePOLSKA, przegląd najnowszego polskiego kina na terenie Hiszpanii.

POLECANE

CinePOLSKA w Pampelunie

2 marca w Pampelunie w Hiszpanii rozpocznie się CinePOLSKA, przegląd najnowszego polskiego kina na terenie Hiszpanii.

Projekt ze wsparciem PISF

Trwający 5 miesięcy projekt rozpoczął się 13 lutego w Madrycie. Polskie filmy pokazywane są w 10 miastach Hiszpanii. Hiszpańscy widzowie obejrzą filmy pełnometrażowe i krótkie oraz obrazy animowane w ramach 70-lecia Polskiej Animacji, z których większość znajduje się poza dystrybucją kinową w Hiszpanii. Projekt współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Program

W Pampelunie zostaną pokazane następujące filmy:

  • 2.03 – „Ostatnia Rodzina”, reż. Jan P. Matuszyński,
  • 9.03 – „Amok”, reż. Kasia Adamik,
  • 16.03 – „Słońce, to słońce mnie oślepiło”, reż. Anna Sasnal, Wilhelm Sasnal,
  • 23.03 – „Powidoki”, reż. Andrzej Wajda.

Pokazy w 10 miastach

Pokazy polskich filmów są włączone do repertuarów prestiżowych filmotek na terenie Hiszpanii. Program CinePOLSKA prezentowany jest w Madrycie, Barcelonie, Walencji, Murcji, Kordobie, Sewilli, Grenadzie, Pampelunie, Saragossie i na Teneryfie.

Przegląd kina współczesnego odbywa się w Hiszpanii po raz ósmy, w tym roku pod nową nazwą.

Więcej informacji o tegorocznej edycji znajduje się na stronie: www.cinepolska.es.

Jan P. Matuszyński otwiera CinePOLSKA w Hiszpanii Więcej Jan P. Matuszyński otwiera CinePOLSKA w Hiszpanii

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie