Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Cicha noc” w kinach

„Cicha noc”. Fot. Robert Jaworski
„Cicha noc”. Fot. Robert Jaworski

„Cicha noc” w kinach

24 listopada 2017    
24 listopada 2017 roku na ekrany polskich kin wszedł współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej debiut Piotra Domalewskiego „Cicha noc”.

POLECANE

„Cicha noc” w kinach

24 listopada 2017 roku na ekrany polskich kin wszedł współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej debiut Piotra Domalewskiego „Cicha noc”.

Złote Lwy w Gdyni

Debiut fabularny Piotra Domalewskiego zdobył Wielką Nagrodę Złote Lwy 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Za główną rolę męską w filmie „Cicha noc” nagrodzono w Gdyni Dawida Ogrodnika. Swoją nagrodę filmowi przyznali również dziennikarze.

„Cicha noc”

Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec, brat, z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra z mężem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

Twórcy

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Piotr Domalewski. Zdjęcia zrealizował Piotr Sobociński jr. Film zmontował Leszek Starzyński. W rolach głównych występują: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Arkadiusz Jakubik, Paweł Nowisz, Agnieszka Suchora, Maria Dębska, Tomasz Schuchardt. Producentem filmu jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Studio Munka. Film był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy. Dystrybutorem filmu jest Forum Film Poland.

Więcej informacji o filmie można znaleźć na stronach: facebook.com/cichanocfilmhttp://silentnight-film.com/.

Na podstawie opisu dystrybutora 

42. FPFF. Rozmowa z Piotrem Domalewskim Więcej 42. FPFF. Rozmowa z Piotrem Domalewskim Laureaci 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Więcej Laureaci 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie