Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"21 x Nowy Jork" w kinach

fotos z filmu "21 x Nowy Jork"
"21 x Nowy Jork". fot. materiały prasowe

"21 x Nowy Jork" w kinach

21 lipca 2017    
21 lipca na ekrany polskich kin wszedł film dokumentalny "21 x Nowy Jork" w reżyserii Piotra Stasika.

POLECANE

"21 x Nowy Jork" w kinach

21 lipca na ekrany polskich kin wszedł film dokumentalny "21 x Nowy Jork" w reżyserii Piotra Stasika. Film był współfinansowany przez PISF. 

"21 x Nowy Jork"

"21 x Nowy Jork" Piotra Stasika jest próbą zmierzenia się z problemami kondycji współczesnego człowieka w oparciu o opowieści 21 bohaterów spotkanych w nowojorskim metrze. Efektem jest filmowy esej o poszukiwaniu sensu istnienia, a zarazem hipnotyczny portret miasta, w którym spotykają się rozmaite rasy, kultury i światopoglądy, choć pojedynczy ludzie coraz bardziej się ze sobą rozmijają.

Nowy Jork widziany okiem Piotra Stasika jest kłębowiskiem namiętności, tęsknot, ale i rozczarowań. Czy bliskość dziś to przede wszystkim seks? Poruszające obrazy Nowego Jorku i hipnotyzująca muzyka wprowadzają w trans, dzięki któremu możemy zbliżyć się do nieznajomych.

Nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej 2016

Film "21 x Nowy Jork" otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej 2016 w kategorii Najlepszy Europejski Film Dokumentalny. Dokument Piotra Stasika był nagrodzony m.in. na 14. Millennium Docs Against Gravity Film Festival (specjalne wyróżnienie jury dla najlepszego reżysera w Konkursie Fiction/Non-Fiction) oraz na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym (nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych). Film Piotra Stasika był prezentowany na takich festiwalach jak m.in. DOK Leipzig, ZagrebDOX, Docpoint Helsinki, Camerimage, DocsBarcelona. 

Film ze wsparciem PISF

Film, rozwijany podczas DOK.Incubator, Doc Lab Poland i prezentowany w Krakowie w ramach 4. edycji Docs to go! oraz we Wrocławiu na Polish Days miał swoją premierę jako film otwarcia podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Piotr Stasik jest również autorem scenariusza i zdjęć do filmu. Producentem filmu jest firma Lava Films (Agnieszka Wasiak). Film był współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Film "21 x Nowy Jork" wszedł na ekrany polskich kin 21 lipca 2017. Polskim dystrybutorem filmu jest Against Gravity.

Film Piotra Stasika z szansą na nominację do EFA Więcej Film Piotra Stasika z szansą na nominację do EFA Polacy nominowani do Europejskich Nagród Filmowych Więcej Polacy nominowani do Europejskich Nagród Filmowych

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie