Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

13. edycja Żubroffki w Białymstoku

13. edycja Żubroffki w Białymstoku

13. edycja Żubroffki w Białymstoku

3 grudnia 2018    
W dniach 5-9 grudnia 2018 roku w Białymstoku i na Podlasiu odbędzie się 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Żubroffka.

13. edycja Żubroffki w Białymstoku

W dniach 5-9 grudnia 2018 roku w Białymstoku i na Podlasiu odbędzie się 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Żubroffka.

Festiwal organizuje Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”, który jest tegorocznym laureatem Nagród PISF w kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy.

W tym roku o Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Żubroffka powalczy 109 filmów, które wybrano z ponad 2000 zgłoszeń z całego świata. Przygotowywane są także specjalne projekcje międzynarodowych produkcji krótkometrażowych. W ciągu pięciu dni widzowie obejrzą łącznie ponad 250 krótkich filmów.

Selekcje konkursowe

Międzynarodowe Jury w składzie: Lukas V. Rinner , Hana Jušić , Jacqueline Lentzou, Monika Pawluczuk oraz Marc James Roels oceni filmy w dwóch konkursach krajowych (Studenci, Niezależni) oraz dwóch międzynarodowych (Okno na Wschód, Cały ten Świat). Oprócz Grand Prix festiwalu, Jury przyzna również nagrody specjalne za najlepszą: animację, dokument, fabułę, zdjęcia oraz muzykę.

Filmy w polskim konkursie Amatorzy oceni Młode Jury złożone z licealistów i studentów pod przewodnictwem krytyka filmowego, dziennikarza i filmoznawcy Adama Kruka.

Pozostałe trzy konkursy mają otwartą formułę dla twórców z Polski i zagranicy. W konkursie Na skraju – filmy eksperymentalne i wideo-art oceni jury w składzie: Joanna Rytel, Andrei Tănăsescu oraz Petra Sedláková.

W konkursie Kids filmy ocenią najmłodsi widzowie Żubroffki, a w konkursie Music video – widzowie dorośli. Tradycyjnie festiwalowa publiczność przyzna też swoją nagrodę – Dzikiego Żubra.

Z kolei agent sprzedaży New Europe Film Sales ufunduje New Europe Talent Award, czyli wyjazd na festiwal filmowy w Berlinie dla najbardziej obiecującego twórcy z Europy Środkowej i Wschodniej, którego film zostanie zaprezentowany w ramach konkursów.

Lista filmów zakwalifikowanych znajduje się na stronie: www.zubroffka.pl/aktualnosci/zubroffka-2018-selekcje-konkursowe.

Wydarzenia towarzyszące

Jak co roku w ramach Żubroffki odbędą się również specjalne pokazy filmowe, koncerty, spotkania z twórcami, wystawy, panele dyskusyjne oraz warsztaty. W programie między innymi seans filmu grozy „Upadek domu Usherów” z muzyką na żywo, warsztaty animacji i filmu dokumentalnego, a także panele dyskusyjne „Odcienie patriotyzmu”, „Wschodnie przyjemności” i „W gąszczu festiwali”.

Wydarzenie współfinansowane przez PISF.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie