Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

10. Festiwal Filmu Polskiego Kinopolska w Paryżu

plakat wydarzenia

10. Festiwal Filmu Polskiego Kinopolska w Paryżu

7 listopada 2017     Paulina Bez
W dniach 14-19 listopada 2017 roku w Paryżu odbędzie się 10. Festiwal Filmu Polskiego Kinopolska. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF.

10. Festiwal Filmu Polskiego Kinopolska w Paryżu

W dniach 14-19 listopada 2017 roku w Paryżu odbędzie się 10. Festiwal Filmu Polskiego Kinopolska. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF.

Program tegorocznej edycji festiwalu

10. edycję festiwalu Kinopolska otworzy projekcja filmu "Rejs" w reżyserii Marka Piwowskiego. O nagrody w sekcji konkursowej powalczą takie nowe produkcje jak: "Wszystkie nieprzespane noce" Michała Marczaka, "Jestem mordercą" Macieja Pieprzycy, "Plac zabaw" Bartosza M. Kowalskiego, "Najlepszy" Łukasza Palkowskiego, "Fale" Grzegorza Zaricznego, "Dzikie róże" Anny Jadowskiej. 

W ramach sekcji "Klasyki kina polskiego" widzowie będą mieli okazję zobaczyć filmy w reżyserii Juliusza Machulskiego: "Vabank" (1981), "Seksmisja" (1983), "Killer" (1997), "Volta" (2017) oraz Stanisława Barei: "Mąż swojej żony" (1960), "Małżeństwo z rozsądku (1966), "Poszukiwany, poszukiwana" (1972). 

Ponadto w programie festiwalu znalazły się "Najpiękniejsze fajerwerki ever" Aleksandry Terpińskiej, filmy zrealizowane w Wajda Studio a także krótkometrażowe filmy muzyczne dla młodych widzów.

10. Festiwal Filmu Polskiego Kinopolska w Paryżu jest współfinansowany przez PISF.

Pełen program festiwalu jest dostępny na stronie: institutpolonais.fr

Paulina Bez

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie