Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

XII Sputnik nad Polską

XII Sputnik nad Polską

XII Sputnik nad Polską 8-18 listopada w Warszawie

8 listopada 2018    
Dziś rusza XII Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską. Pokazy filmów odbędą się w warszawskim kinie Luna, Elektronik i Iluzjon w dniach 8-18 listopada. 

XII Sputnik nad Polską

"Myślą przewodnią XII Sputnika będzie szeroko pojęta sztuka. Teatr, taniec, literatura, muzyka, malarstwo, rzeźba, sztuka cyrkowa, iluzja…to motywy, które będą towarzyszyć nam podczas XII edycji festiwalu. Do programu włączymy sekcję tematyczną «Ale sztu(cz)ka!» oraz ekranizacje znakomitych rosyjskich pisarzy w «Filmowej czytelni». Program tegorocznego festiwalu będzie także nawiązywał do ludowych baśni i legend, które wciąż żywo funkcjonują w rosyjskich wierzeniach oraz tradycjach. Odkryjemy przed widzami świat rusałek, leśnych nimf, kikimor, znachorek i utopców!" – czytamy na stronie festiwalu.

XII Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską odbędzie się w dniach 8-18 listopada w warszawskich kinach Luna, Elektronik oraz Iluzjon. Repliki festiwalu będą odbywać się w kinach w całej Polsce do kwietnia 2019 roku.

Podczas dwóch programów konkursowych filmów fabularnych oraz filmów dokumentalnych zaprezentowane zostaną najnowsze produkcje rosyjskie. W ramach festiwalu odbędą się także pokazy bajek dla najmłodszych, dużego kina dla maluchów i filmy dla młodzieży w ramach "Małego Sputnika". 

Wydarzenie współfinansowane jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie