Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN





Znamy Laureatów Konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Munka 2019

Znamy Laureatów Konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Munka 2019

Znamy Laureatów Konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Munka 2019

15 marca 2019    
14 marca wieczorem zakończył się finał Konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Munka 2019.  Jury Konkursu przyznało nagrody główne za Najlepszy Debiut Reżyserski i Najlepszy Debiut Operatorski oraz dwa wyróżnienia.

Znamy Laureatów Konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Munka 2019

14 marca wieczorem zakończył się finał Konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Munka 2019.  Jury Konkursu przyznało nagrody główne za Najlepszy Debiut Reżyserski i Najlepszy Debiut Operatorski oraz dwa wyróżnienia.

Jury w składzie: Bogdan Dziworski, Bronka Nowicka, Jan Komasa, Joaquín Del Paso, Paweł Chorzępa, Maria Ornaf i Adam Suzin przyznało nagrody główne za Najlepszy Debiut Reżyserski i Najlepszy Debiut Operatorski oraz dwa wyróżnienia.

Nagrodę w wysokości 10 000 zł w kategorii Najlepszy Debiut Reżyserski otrzymał Jan P. Matuszyński za film „Ostatnia rodzina”.

Uzasadnienie Jury: „Za mistrzowskie podjęcie i opracowanie biograficznej materii za pomocą całej skrzynki reżyserskich narzędzi”.

Nagrodę w wysokości 10 000 zł w kategorii Najlepszy Debiut Operatorski otrzymał Michał Marczak za zdjęcia do filmu „Wszystkie nieprzespane noce”.

Uzasadnienie Jury: „Za sensoryczne wyczucie kamery i dokumentalną czujność oraz umiejętność znalezienia się we właściwym miejscu i czasie”.

Wyróżnienia za Reżyserię otrzymali:

Jagoda Szelc za film „Wieża. Jasny dzień.”.

Uzasadnienie Jury: „Za odważną podróż na tereny emocjonalnie pograniczne i próbę opisania ich swoistym charakterem pisma”

oraz Norman Leto za film „Photon”.

Uzasadnienie Jury: „Za wstrząsająco ludzką narrację przeprowadzoną z chirurgiczną precyzją na poziomie molekularnym”.

Źródło informacji: www.filmschool.lodz.pl/news/1476,coals-zagralo-jury-nagrody-przyznalo.html

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie