Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” w konkursie Encounters na Berlinale

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” w konkursie Encounters na Berlinale

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” w konkursie Encounters na Berlinale

20 stycznia 2020    
Światowa premiera współfinansowanej przez PISF pełnometrażowej animacji „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego odbędzie się w nowo powołanym konkursie Encounters na 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

POLECANE

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” w konkursie Encounters na Berlinale

Światowa premiera współfinansowanej przez PISF pełnometrażowej animacji „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego odbędzie się w nowo powołanym konkursie Encounters na 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Film jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim Mariusza Wilczyńskiego. Swoich głosów w animacji udzielają m.in. Krystyna Janda, Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska i Małgorzata Kożuchowska. Producentkami filmu są Agnieszka Ścibior (Bombonierka) i Ewa Puszczyńska (Extreme Emotions). Koproducenci: Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny, Instytut Adama Mickiewicza, EC1, Letko, Nolabel, Di Factory, Gigant Films. 

Konkurs Encounters

Sekcja konkursowa Encounters to tegoroczna nowość w programie Berlinale, która towarzyszy konkursowi głównemu i Berlinale Shorts. Jej celem jest wspieranie nowych głosów w kinie i stworzenie dodatkowej przestrzeni dla pokazania bardziej zróżnicowanych form filmowych w oficjalnym programie festiwalu. Trzy osobowe jury przyzna nagrody dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera i nagrodę specjalną jury. W sekcji pokazanych zostanie 15 filmów.

„Zabij to i wyjedź z tego miasta”

Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia bohaterowie i idole z dzieciństwa znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń są wiecznie młodzi, przybywają nieproszeni. Kiedy nasz bohater odkrywa, że ​​wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia. (opis filmu na podstawie informacji producentki)

„«Zabij i wyjedź z tego miasta»  to autobiograficzna impresja, reminiscencja obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi. Przy realizacji filmu wraz z Wilczyńskim współpracuje zespół uzdolnionych animatorów: Agata Gorządek, Jakub Wroński, Marta Pajek, Agnieszka Borowa, Marta Magnuska, Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Paweł Walicki, Kacper Czyczyło, Agnieszka Konarska i Anita Kwiatkowska-Naqvi. Muzykę do filmu skomponował Tadeusz Nalepa.”, czytamy na stronie polishanimations.pl

Światowa premiera „Szarlatana” Agnieszki Holland na Berlinale Więcej Światowa premiera „Szarlatana” Agnieszki Holland na Berlinale Premiera „Numerów” Olega Sencowa na 70. Berlinale Więcej Premiera „Numerów” Olega Sencowa na 70. Berlinale „Jezioro Słone” na Berlinale Co-Production Market Więcej „Jezioro Słone” na Berlinale Co-Production Market

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie