Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Widz kinowy w Polsce. Raport z badań

Widz kinowy w Polsce. Raport z badań

Widz kinowy w Polsce. Raport z badań

7 grudnia 2015    
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach na zlecenie PISF wykonał badania widza kinowego.

Widz kinowy w Polsce. Raport z badań

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach na zlecenie PISF wykonał badania widza kinowego. Badania widzów kinowych w Polsce przeprowadzono wykorzystując techniki badań jakościowych i ilościowych.

Ilościowe badania widzów kinowych w Polsce przeprowadzono w dniach 15-30 czerwca 2015 r. techniką wywiadu bezpośredniego. W badaniach ilościowych założono, że wywiady przeprowadzone będą w 20% wszystkich kin w Polsce, z czego 80% tej liczby stanowić będą kina typu mini- i multipleks. Ze względu na minimalizację błędu szacunku próby oraz planowaną liczbę analiz przekrojowych określono wielkość próby badawczej na 2048 osób uczęszczających do kina.

Jakościowe badania widzów kinowych w Polsce przeprowadzono w dniach 12-23 czerwca 2015 r. techniką wywiadu grupowego (FGI) w trzech miastach: Rybniku, Katowicach i Warszawie (łącznie 9 wywiadów grupowych, w każdym mieście 3 wywiady, po 1 wywiadzie w każdej grupie wiekowej: do 24 lat; 25 do 50 lat; powyżej 50 lat). W wywiadach grupowych uczestniczyło w sumie 77 osób uczęszczających do kina. W trakcie wywiadu uczestnicy poza moderowaną dyskusją wykonali kolaż pt. „Widz kinowy w Polsce” oraz projekt „Idealnego kina”. Wywiady trwały od 1,5 godziny do 2 godzin, narzędziem badawczym był scenariusz wywiadu.

Poniżej publikujemy wyniki przeprowadzonych badań.

Do pobrania:

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie