Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"W sypialni" nagrodzone na festiwalu Mannheim-Heidelberg

"W sypialni" nagrodzone na festiwalu Mannheim-Heidelberg

23 listopada 2012    
Film "W sypialni" w reżyserii Tomasza Wasilewskiego otrzymał wyróżnienie Jury Ekumenicznego na 61. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mannheim-Heidelber.

POLECANE

"W sypialni" nagrodzone na festiwalu Mannheim-Heidelberg

Film "W sypialni" w reżyserii Tomasza Wasilewskiego otrzymał wyróżnienie Jury Ekumenicznego na 61. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mannheim-Heidelber.

Dwa polskie filmy w Konkursie Głównym

Film "W sypialni" był pokazywany podczas 61. edycji Festiwalu Filmowego Meinnheim-Heidleberg w ramach Międzynarodowego Konkursu razem ze współfinansowanym przez PISF "Bez wstydu" Filipa Marczewskiego. Polskie filmy walczyły o nagrody razem z 17 pełnometrażowymi debiutami fabularnymi z całego świata.

Wyróżnienie Jury Ekumenicznego

Obraz Tomasza Wasilewskiego otrzymał wyróżnienie Jury Ekumenicznego. Uzasadnienie Jury: - Jak czuje się człowiek, który nic nie czuje? Reżyser używając wirtuozyjnych środków pokazuje historię kobiety poszukującej samej siebie. Zdaniem jury na pochwałę zasługuje jakość artystyczna filmu, widoczny współczesny styl reżysera oraz wybitna gra głównej aktorki.

W sypialni

Edyta, czterdziestoletnia kobieta, zmuszona brakiem pieniędzy, umawia się przez Internet z przypadkowymi mężczyznami. Po wcześniejszym ich uśpieniu, spędza całe noce w mieszkaniach swoich "gospodarzy". W taki sposób poznaje Patryka, trzydziestopięcioletniego mężczyznę. Nie mogąc wrzucić mu środka nasennego, poznaje go i w konsekwencji zaczyna się nim fascynować.

Debiut Tomasza Wasilewskiego

Film "W sypialni" jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Tomasza Wasilewskiego. Obraz został wyprodukowany przez IQ ART Film. Autorem scenariusza jest Tomasz Wasilewski, a autorem zdjęć Marcin Martinez Swystun. Ścieżkę dźwiękową do filmu napisał Leszek Możdżer. W rolę głównej bohaterki wcieliła się Katarzyna Herman. Na ekranie partnerują jej m.in. Tomasz Syndyk, Agata Buzek i Janusz Chabior. Za rolę Edyty Katarzyna Herman otrzymała Jantara na Festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie i nagrodę na Festiwalu Filmów Polskich w Toronto.

Paulina Bez

Polskie filmy na festiwalu Mannheim-Heidelberg Więcej Polskie filmy na festiwalu Mannheim-Heidelberg "W sypialni" - wywiad z twórcami filmu Więcej "W sypialni" - wywiad z twórcami filmu

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie