Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"W imię…" wygrywa Nyski Festiwal Filmowy

"W imię…" wygrywa Nyski Festiwal Filmowy

7 maja 2013    

POLECANE

"W imię…" wygrywa Nyski Festiwal Filmowy

Współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej film "W imię..." w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej wygrał 10. edycję Nyskiego Festiwalu Filmowego, która odbyła się w dniach 1-5 maja 2013.

"W imię..." najlepszym filmem

W tym roku o główną nagrodę festiwalu "Nyską Rybę" walczyło dziesięć produkcji z Polski, Czech, Niemiec i z Albanii. Obrazy oceniło jury w składzie Jana Černik, Przemysław Wojcieszek oraz Nikolaj Nikitin. Najlepszym filmem festiwalu okazało się współfinansowane przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej "W imię..." w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.

Filmy ze wsparciem PISF w programie

Widzowie festiwalu oprócz nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej mogli zobaczyć również inne polskie produkcje, które były współfinansowane przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej m.in. "W cieniu" w reżyserii Davida Ondříčka, "Bejbi Blues" w reżyserii Katarzyny Rosłaniec, "Bez wstydu" w reżyserii Filipa Marczewskiego, "Dzień kobiet" w reżyserii Marii Sadowskiej, "Yumę" w reżyserii Piotra Mularuka oraz "Sekret" w reżyserii Przemysława Wojcieszka.

Nyski Festiwal Filmowy

Celem wydarzenia jest ożywienie dialogu filmowo-kulturalnego między Polską, Niemcami i Czechami. Podczas festiwalu pokazanych zostało ponad sto filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych w kinach w Zgorzelcu, Bogatyni, niemieckich miejscowościach Zittau, Grosshennerdorf, Ebersbach, Bad Muskau, czeskim Varnsdorfie i Hrádku nad Nisou.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.neissefilmfestival.de.

Paulina Bez

Nikolaj Nikitin o polskim kinie Więcej Nikolaj Nikitin o polskim kinie "W imię" zwycięża w Dortmundzie Więcej "W imię" zwycięża w Dortmundzie "W imię..." na 37. MFF w Hongkongu Więcej "W imię..." na 37. MFF w Hongkongu Recenzje filmu "W imię..." Więcej Recenzje filmu "W imię..." Nagroda Teddy dla "W imię..." Więcej Nagroda Teddy dla "W imię..." Premiera "W imię..." podczas Berlinale Więcej Premiera "W imię..." podczas Berlinale Polskie produkcje w Niemczech Więcej Polskie produkcje w Niemczech Berlinale. Nowy film Małgorzaty Szumowskiej w Konkursie Głównym! Więcej Berlinale. Nowy film Małgorzaty Szumowskiej w Konkursie Głównym! 63. Berlinale. Relacje wideo Więcej 63. Berlinale. Relacje wideo

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie