Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Uczestnicy 3. edycji SOFA

Uczestnicy 3. edycji SOFA

Uczestnicy 3. edycji SOFA

9 lipca 2015    
Na spotkaniu zorganizowanym podczas 50. Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach ogłoszono nazwiska uczestników 3. edycji School of Film Agents (SOFA).

POLECANE

Uczestnicy 3. edycji SOFA

Na spotkaniu zorganizowanym podczas 50. Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach ogłoszono nazwiska uczestników 3. edycji School of Film Agents (SOFA) - warsztatów branży filmowej dla profesjonalistów z Europy Środkowej i Wschodniej, Niemiec, Azji Środkowej, krajów kaukaskich oraz Bałkanów.

Wspieranie innowacyjnych projektów

3. SOFA odbędzie się w dniach 21-30 sierpnia we Wrocławiu. Celem warsztatów jest wspieranie innowacyjnych projektów filmowo-kinowych oraz umacnianie lokalnej kultury filmowej. Inicjatywa jest skierowana do organizatorów festiwali, kuratorów, dystrybutorów oraz innych profesjonalistów, zajmujących się animacją i rozwojem kultury filmowej w swoich regionach. Organizatorzy wyrazili zadowolenie, że podczas tegorocznej edycji sześć z ośmiu propozycji będzie rozwijanych przez kobiety. W tym roku także po raz pierwszy Azja Środkowa będzie reprezentowana przez projekt z Tadżykistanu.

Uczestnicy 3. edycji SOFA

  • Milica Bozanic, Serbia: “Criss-Cross Film Lab” – Lab for New Generation of Serbian Filmmakers,
  • Sergey Chutkov, Tadżykistan: DuDoFiC (Dushanbe Documentary Film Centre),
  • Michal Kráčmer, Czechy: “Cuz We Are Talented” – Film industry project for newcomer professionals,
  • Dorina Oarga, Rumunia: CINEPUB 2nd Life – Digitization of the Romanian National Film University Archives,
  • Olha Reiter, Ukraina: Lviv Film Commission and Film Fund,
  • Hella Rihl, Niemcy: möwe. ChildrensFilmDistribution,
  • Małgorzata Tusk, Polska: Mobile Centre of Audiovisual Education (Cinebus),
  • Katarina Tomkova, Słowacja: kaleidoscope – Bringing Central European Films to their European Identity.

Eksperci

Uczestnicy będą mogli rozwijać swoje projekty pod okiem czterech ekspertów, którymi w tym roku będą: menadżer programowy Max Ophüls Preis Oliver Baumgarten, ekspertka od pitchingów Sibylle Kurz, Ewa Puszczyńska z Opus Film oraz Renaud Redien-Collot z Novancia Business School w Paryżu. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w sesjach doradczych „jeden na jeden” oraz skorzystać z konsultacji z mentorami SOFA, którymi w tym roku są: Claudia Dillmann z Deutsches Filminstitut we Frankfurcie, Maciej Jakubczyk ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, Matthijs Wouter Knol z European Film Market w Berlinie, Roberto Olla z Eurimages, Kristina Trapp z EAVE, Katriel Schory z Izraelskiego Funduszu Filmowego, Riina Sildos z Baltic Event w Tallinie, Tamara Tatishvili z Ablabudafilm w Tbilisi.

Wydarzenia specjalne tegorocznej edycji

Jak zapowiadają organizatorzy jednym ze specjalnych wydarzeń tegorocznej, trzeciej edycji SOFA będzie panel dotyczący tematów najbardziej istotnych dla polskiego i europejskiego sektora filmowego (goście panelu zostaną ogłoszeni już wkrótce). Dodatkowo, będzie miał miejsce specjalny pokaz filmu z udziałem uczestników SOFA, gości specjalnych i mieszkańców Wrocławia.

Dotychczas zrealizowane projekty

Część projektów rozwijanych podczas dwóch pierwszych edycji udało się już wprowadzić w życie lub zostaną wkrótce zrealizowane. Dofinansowany przez Eurimages projekt platformy internetowej z Serbii „FBO – Festival Box Office” został zainaugurowany podczas tegorocznego Berlinale. Twórcom litewskiej sieci kin cyfrowych „FRONT” udało się zdobyć krajowe i europejskie źródła finansowania. Autorzy greckiego projektu platformy VoD dla grackich filmów „Octapus” pozyskali już niezbędnych partnerów strategicznych i finansowych. W najbliższym czasie zostanie także ogłoszony start Transylwańskiego Funduszu Filmowego. Pomyślnie zostały zainicjowane projekty SOFA w Estonii, na Węgrzech i na Słowacji. 

SOFA

School of Film Agents (SOFA) jest wspólnym projektem realizowanym przez Filmplus UG (Kolonia) i Fundację Filmplus (Warszawa) we współpracy z Miastem Wrocław i Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Projekt jest finansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Film- und Medienstiftung NRW, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz EAVE – European Audiovisual Entrepreneurs, Słowacki Instytut Filmowy (Slovenský filmový ústav), Mozinet oraz Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach. SOFA wspierana jest także przez Instytut Adama Mickiewicza, we współpracy z Goethe-Institutami w Polsce (Kraków), w Serbii, w Rumunii, na Słowacji, w Czechach, na Ukrainie, a także z główną centralą w Niemczech (Monachium) oraz przez Polską Komisję Filmową i Wrocławską Komisję Filmową.

Na podstawie informacji prasowej

2. edycja School of Film Agents (SOFA) Więcej 2. edycja  School of Film Agents (SOFA) School of Film Agents (SOFA) we Wrocławiu Więcej School of Film Agents (SOFA) we Wrocławiu

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie