Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Twarz" w Konkursie Głównym 68. MFF w Berlinie

"Twarz" w Konkursie Głównym 68. MFF w Berlinie
"Twarz". Fot. Kino Świat

"Twarz" w Konkursie Głównym 68. MFF w Berlinie

18 grudnia 2017     Marta Sikorska
18 grudnia organizatorzy 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie ogłosili pierwsze tytuły, które powalczą o nagrody w Konkursie Głównym. Wśród nich znalazła się światowa premiera filmu "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej. Film jest współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

POLECANE

"Twarz" w Konkursie Głównym 68. MFF w Berlinie

18 grudnia organizatorzy 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie ogłosili pierwsze tytuły, które powalczą o nagrody w Konkursie Głównym. Wśród nich znalazła się światowa premiera filmu "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej. Film jest współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

"Twarz" to najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej - laureatki wielu międzynarodowych nagród, m.in. Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera na 65. MFF w Berlinie ("Body/Ciało"), Teddy Award na 63. MFF w Berlinie ("W Imię…"), Silver Leopard Award na 61. MFF w Locarno ("33 sceny z życia").

Światowa premiera "Twarzy" na 68. Berlinale

Małgorzata Szumowska była trzykrotnie nominowana do Europejskich Nagród Filmowych oraz otrzymała Nagrodę publiczności za najlepszy film europejski ("Body/Ciało"). Jak piszą producenci "Twarz" to "współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym". Odtwórcą głównej roli w filmie jest Mateusz Kościukiewicz ("Wszystko co kocham", "W imię", "Matka Teresa od kotów", "Amok"). W pozostałych rolach występują m.in. Agnieszka Podsiadlik, nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie "Baby Bump" oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Schillera.

Autorem zdjęć do filmu jest stale współpracujący z reżyserką operator Michał Englert. Za montaż odpowiadał nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową Jacek Drosio. Scenografia to dzieło Marka Zawieruchy, kostiumy Katarzyny Lewińskiej i Julii Jarży, zaś charakteryzacja Waldemara Pokromskiego. W filmie wykorzystano m.in. utwory zespołu Metallica.

68. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie potrwa od 15 do 25 lutego 2018 r. Oprócz wspomnianych produkcji Małgorzaty Szumowskiej, w ostatnich latach udział w Konkursie Głównym brały takie polskie filmy jak: nagrodzony statuetką im. Alfreda Bauera "Pokot" Agnieszki Holland, zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz obraz "Zjednoczone stany miłości" Tomasza Wasilewskiego czy "Tatarak" Andrzeja Wajdy. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć "Twarz" w kinach na wiosnę, 6 kwietnia 2018 roku - dystrybutorem "Twarzy" jest firma Kino Świat.

Informacja prasowa

Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem! Więcej Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem! Małgorzata Szumowska nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej Więcej Małgorzata Szumowska nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej Nagroda Teddy dla "W imię..." Więcej Nagroda Teddy dla "W imię..." "Sponsoring" na Berlinale 2012 Więcej "Sponsoring" na Berlinale 2012 Berlinale 2014: Mateusz Kościukiewicz Shooting Star Więcej Berlinale 2014: Mateusz Kościukiewicz Shooting Star Berlinale. Nowy film Małgorzaty Szumowskiej w Konkursie Głównym! Więcej Berlinale. Nowy film Małgorzaty Szumowskiej w Konkursie Głównym!

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie