Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Światowa premiera "Sali Samobójców" na Berlinale 2011

Światowa premiera "Sali Samobójców" na Berlinale 2011
Jakub Gierszał. Fot. Jarosław Sosiński

Światowa premiera "Sali Samobójców" na Berlinale 2011

18 stycznia 2011    
Film Jana Komasy "Sala Samobójców" zostanie pokazany w sekcji Panorama Special podczas 61. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.Międzynarodowa premiera pełnometrażowego debiutu reżyserskiego Jana Komasy, współtwórcy głośnej "Ody do radości" odbędzie się w ramach Berlinale 12 lutego. Komasa jest również autorem scenariusza filmu. Co …

Światowa premiera "Sali Samobójców" na Berlinale 2011

Jakub Gierszał. Fot. Jarosław Sosiński
Jakub Gierszał. Fot. Jarosław Sosiński


Film Jana Komasy „Sala Samobójców" zostanie pokazany w sekcji Panorama Special podczas 61. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.


Międzynarodowa premiera pełnometrażowego debiutu reżyserskiego Jana Komasy, współtwórcy głośnej "Ody do radości" odbędzie się w ramach Berlinale 12 lutego. Komasa jest również autorem scenariusza filmu. Producentem jest Studio Filmowe Kadr, najstarsze polskie studio filmowe, które po 14 latach nieobecności powróciło z wielkim sukcesem na rynek filmem "Rewers". "Sala Samobójców" jest kolejną produkcją odnowionego Kadru. Co roku do festiwalowej selekcji nadsyłanych jest prawie 6 tysięcy produkcji z całego świata.

"Sala Samobójców" opowiada historię Dominika. Dominik to zwyczajny chłopak. Ma wielu znajomych, najładniejszą dziewczynę w szkole, bogatych rodziców, pieniądze na ciuchy, gadżety, imprezy i pewnego dnia jeden pocałunek zmienia wszystko. "Ona" zaczepia go w sieci. Jest intrygująca, niebezpieczna, przebiegła. Wprowadza go do "Sali samobójców", miejsca, z którego nie ma ucieczki. Dominik, w pułapce własnych uczuć, wplątany w śmiertelną intrygę, straci to, co w życiu najcenniejsze...

Film Jana Komasy łączy świat rzeczywisty i wirtualny poprzez użycie różnych gatunków filmowych. Oprócz tradycyjnych zdjęć zawiera ponad 20 minut animacji komputerowej. Rzeczywistość wirtualna została wykreowana przy użyciu najnowszych technologii i efektów specjalnych.

Panorama jest jedną z sekcji Berlinale, która stanowi dopełnienie Konkursu Głównego. Prezentowane w jej ramach filmy pokazują najnowsze trendy i osiągnięcia filmowe w światowym kinie artystycznym i niezależnym. Program Główny Panoramy zawiera zazwyczaj około 18 pełnometrażowych filmów fabularnych. W sekcji Panorama Dokument co roku można zobaczyć około 15 najbardziej ciekawych światowych dokumentów poruszających problemy społeczne, natomiast Panorama Special prezentuje około 16 filmów o dużym potencjale dystrybucyjnym. Część z nich po festiwalu w Berlinie trafia do regularnej dystrybucji w wielu krajach. W ramach berlińskiej Panoramy swoje nagrody przyznają m.in. jury FIPRESCI, jury ekumeniczne, Amnesty International i Label Europa Cinema. Filmy startujące w Panoramie mogą ubiegać się o nagrodę specjalną za najlepszy debiut przyznawaną przez trzyosobowe jury, a także o nagrodę publiczności.

Dzięki wspólnym staraniom studia filmowego Kadr i PISF, "Sala Samobójców" jest pierwszym polskim projektem, który uzyskał międzynarodowego agenta sprzedaży jeszcze na etapie produkcji. Została nim duńska firma LevelK. Tine Klint, jej dyrektor zarządzająca, wcześniej promująca filmy Larsa von Triera i Lone Scherfig, tak wypowiada się o polskim reżyserze: - Jan jest niezwykle interesującym reżyserem debiutantem, któremu w udany sposób udało się połączyć ważny temat z urzekającą poetyką wizualną. Film Komasy został przez LevelK włączony do projektu promującego nowe interesujące kino światowe pod nazwą Future Classics.

W wyprodukowanej przez Studio Filmowe Kadr "Sali Samobójców" występują m.in. Roma Gąsiorowska, Agata Kulesza i Krzysztof Pieczyński. Odtwórcą roli Dominika jest Jakub Gierszał, jeden z najlepiej zapowiadających się aktorów młodego pokolenia. Tegoroczny absolwent Akademii Teatralnej w Krakowie. Film trafi na polskie ekrany 4 marca. Dystrybutorem jest ITI Cinema.

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie