Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Sundance. Nagrody dla polskich twórców!

Sundance. Nagrody dla polskich twórców!

25 stycznia 2013    
Nagrody na Sundance dla filmów współfinansowanych przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. Film "Nieulotne" w reżyserii Jacka Borcucha z nagrodą za najlepsze zdjęcia w Międzynarodowym Konkursie Filmów Fabularnych. Nagrodę za najlepszy film krótkometrażowy podczas ceremonii wręczania nagród odebrał Grzegorz Zariczny.

POLECANE

Sundance. Nagrody dla polskich twórców!

Nieulotne / Gwizdek
"Nieulotne" / "Gwizdek"

Nagrody na Sundance dla filmów współfinansowanych przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. Film "Nieulotne" w reżyserii Jacka Borcucha z  nagrodą za najlepsze zdjęcia w  Międzynarodowym Konkursie Filmów Fabularnych. Nagrodę za najlepszy film krótkometrażowy podczas ceremonii wręczania nagród odebrał Grzegorz Zariczny.

Najlepsze zdjęcia w filmie zrealizowanym poza USA

Michała Englerta, autora zdjęć do filmu "Nieulotne" nagrodziło międzynarodowe jury w składzie: reżyser Anurag Kashyap, reżyserka Nadine Labaki  i producentka Joana Vicente. Nagrodę z rąk jury w imieniu operatora odebrał reżyser filmu Jacek Borcuch. - Dziękujemy Sundance, dziękujemy wszystkim. Ja również jestem z Polski i w tej chwili moje serce bije bardzo mocno - mówił.

Drugi film Jacka Borcucha w Konkursie Głównym

"Nieulotne" jest już drugim współfinansowanym przez PISF filmem Jacka Borucha, który został pokazany podczas Sundance w Konkursie Głównym. W 2010 roku amerykańska publiczność mogła zobaczyć na festiwalu "Wszystko, co kocham".

Recenzje "Nieulotnych"

"Nieulotne"  to wg. magazynu Screen stylowy dramat o namiętności młodzieńczej miłości (...) film pięknie zrealizowany i ujmująco zagrany.Jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu serwis Worldsmovies zaliczył polską produkcję, obok nowych filmów Richarda Linklatera, Jane Campion, Park Chan-Wooka i Michaela Winterbottoma, do 10 najciekawszych tytułów festiwalu. - Borcuch jest jednym z nielicznych rodzimych twórców starających się wypracować własny styl wizualny i w filmie najnowszym widać, dokąd te poszukiwania zmierzają (...). Jestem pewien, że każdy jego następny film będzie coraz lepszy - pisał o stylu reżysera "Nieulotnych" w swojej relacji z festiwalu Michał Oleszczyk.

Gierszał i Berus w rolach głównych

"Nieulotne" to pulsująca emocjami historia miłości Michała i Kariny, pary polskich studentów, którzy poznają się i zakochują podczas wakacyjnej pracy w słonecznej Hiszpanii. Beztroski romans zostanie przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze odmieni życie bohaterów. Autorem scenariusza jest Jacek Boruch. Ścieżkę dźwiękową stworzył Daniel Bloom. W role głównych bohaterów wcielili się Jakub Gierszał i Magdalena Berus. Na ekaranie partnerują im Andrzej Chyra, Joanna Kulig, Ángela Molina i Juanjo Ballesta.

Film ze wsparciem PISF

Film "Nieulotne" jest polsko-hiszpańską koprodukcją. Producentam obrazu jest Mañana, a koproducentami Krakowskie Biuro Festiwalowe i Espiral Producciones S.A. Film był współfinansowany przez Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie, Miasto Kwidzyn i PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. Polskim dystrybutorem obrazu jest Kino Świat. Światową sprzedażą filmu zajmuje się AP Mañana. Film trafi na ekrany polskich kin 8 lutego 2013. Wcześniej europejska premiera filmu odbędzie się podczas MFF w Rotterdamie.

Grzegorz Zariczny odbiera nagrodę za najlepszy film krótkometrażowy

Podczas ceremonii wręczenia nagród statuetkę za najlepszy krótki metraż odebrał nagrodzony kilka dni wcześniej autor dokumentalnego filmu "Gwizdek" - Grzegorz Zariczny. - Dziękuję wszystkim moim przyjaciołom w Polsce, którzy pomogli mi, gdy nie miałem dość sił, by skończyć mój film. Dziękuję, dziękuję Park City! - mówił polski twórca, odbierając nagrodę z rąk szefa selekcjonerów festiwalu Sundance Trevora Grotha. Film wyprodukowało w ramach cyklu "Pierwszy dokument" Studio Munka. Koproducentem filmu jest FilmFull Service.

MFF Sundance

Festiwal Sundance jest jednym z najważniejszych świecie festiwali kina niezależnego. Impreza wymyślona przez aktora Roberta Redforda, odbywa się w miejscowości Park City w stanie Utah w USA. Sundance Film Institute wspomaga kino niezależne - daje stypendia reżyserom, scenarzystom i producentom, a także współfinansuje filmy.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.sundance.org.

Oficjalna strona filmu "Nieulotne": www.nieulotne.pl.

Marta Sikorska

"Gwizdek" wygrywa Sundance! Więcej "Gwizdek" wygrywa Sundance!

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie