Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Skrytykuj film i zasiądź w jury Festiwalu Off Plus Camera!

Skrytykuj film i zasiądź w jury Festiwalu Off Plus Camera!

20 marca 2014    
10 marca 2014 ruszyły konkursy towarzyszące prowadzonej przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej kampanii społecznej "Skrytykuj!", promującej świadomą dyskusję o kinie wśród młodzieży.

POLECANE

Skrytykuj film i zasiądź w jury Festiwalu Off Plus Camera!

 

10 marca 2014 ruszyły konkursy towarzyszące prowadzonej przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej kampanii społecznej "Skrytykuj!", promującej świadomą dyskusję o kinie wśród młodzieży.

Recenzje filmów

Do 11 kwietnia 2014 na stronie skrytykuj.pl młodzież w wieku 15-19 lat może publikować recenzje dowolnych filmów, w formie pisemnej bądź wideo. Twórcy najlepszych prac mają szansę na stworzenie Jury Młodzieżowego na Festiwalu Off Plus Camera, który odbędzie się w dniach 2-11 maja 2014 w Krakowie.

Memy

Młodzi internauci mogą też tworzyć własne memy i rozsyłać je znajomym oraz zamieszczać w serwisach społecznościowych. 10 najbardziej popularnych memów jest codziennie nagradzanych kodami dostępu do serwisu iplex.pl

Platforma skrytykuj.pl

Konkursy organizowane są na portalu skrytykuj.pl. Młodzi krytycy znajdą na nim materiały pomocnicze: Poradnik krytyka oraz vlogi Ambasadorów, czyli subiektywne komentarze, które mogą stać się inspiracją do stworzenia własnych recenzji. Strona stanowi również forum wymiany filmowych wrażeń w ramach udostępnionej platformy blogowej.

Debaty filmowe w całej Polsce

Jak można opowiadać o ważnych dla siebie filmach, pokażą młodzieży Anna Bielak, Błażej Hrapkowicz i Kaja Klimek. Zaproszeni do akcji krytycy poprowadzą debaty filmowe "Skrytykuj!", które odbędą się w marcu podczas inauguracji Pracowni Filmoteki Szkolnej, czyli sal lekcyjnych dostosowanych do projekcji filmów.

Co powiesz o filmie?

- Tak, jak w szkole nie uczymy tylko połowy alfabetu, tak nie powinniśmy traktować po macoszemu filmu, bo wtedy pozwalamy na taki wizualny półanalfabetyzm - ocenia Ambasador kampanii dr Jacek Wasilewski z Instytutu Dziennikarstwa UW. - Dopóki młodzież nie będzie miała możliwości rozmawiania o metaforach w filmie, dopóty będzie traktować film jako ruchomą wersję tabloidu z ulubionymi aktorami - dodaje. Kampania społeczna PISF ma na celu przekonanie nastolatków, że warto zwracać uwagę na wszystkie elementy tworzące film. To w nich tkwi prawdziwa siła kina, to także ich znajomość sprawia, że rozmowa na temat ostatnio obejrzanego obrazu Almodóvara, Tarantino, czy Smarzowskiego może wyjść poza standardowe ramy "lubię to" albo "ale słabe".

Edukacja filmowa w PISF

Kampania "Skrytykuj!" rozszerza działalność edukacyjną PISF prowadzoną w ramach programów Filmoteka SzkolnaAkademia Polskiego Filmu. Instytut daje młodym ludziom możliwość wyrażenia swoich opinii o oglądanych na co dzień filmach, wierząc, że w przyszłości ułatwi to zrozumienie języka filmowego i przełoży się na zainteresowanie kinem artystycznym.

Organizatorzy i partnerzy

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii społecznej "Skrytykuj!" jest PISF-Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami kampanii są: Festiwal Off Plus Camera, iplex.pl, filmweb.pl, Studio filmowe Kadr, TVP 2 oraz agencja marketingu interaktywnego GoldenSubmarine.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulamin konkursu są dostępne na stronie: skrytykuj.pl.

www.facebook.com/filmsienieurwal

www.youtube.com/skrytykuj

Skrytykuj! Więcej Skrytykuj! Znamy zwycięzców konkursu Skrytykuj! Więcej Znamy zwycięzców konkursu Skrytykuj! Spotkania w ramach akcji "Skrytykuj" Więcej Spotkania w ramach akcji "Skrytykuj"

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie