Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Ruszyły zdjęcia do filmu „Czarny młyn”

Ruszyły zdjęcia do filmu „Czarny młyn”
Fot. Robert Pałka

Ruszyły zdjęcia do filmu „Czarny młyn”

20 maja 2019    
Ruszyły zdjęcia do filmu „Czarny młyn” – nowego tytułu twórców „Za niebieskimi drzwiami”. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

POLECANE

Ruszyły zdjęcia do filmu „Czarny młyn”

Ruszyły zdjęcia do filmu „Czarny młyn” – nowego tytułu twórców „Za niebieskimi drzwiami”. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Czarny młyn”

Poprzedni film familijny twórców – „Za niebieskimi drzwiami” zgromadził w kinach niemal 250 tysięcy widzów. Twórcy powracają z ekranizacją kolejnej bestsellerowej powieści Marcina Szczygielskiego pt. „Czarny młyn”.

„Czarny młyn” to jedna z najpopularniejszych współczesnych książek polskiej literatury młodzieżowej, z której walorów edukacyjnych korzysta wielu nauczycieli szkół podstawowych. Książka została wyróżniona Grand Prix oraz I Nagrodą Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla młodzieży organizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Twórcy

Reżyserem filmu jest Mariusz Palej (odpowiedzialny za „Za niebieskimi drzwiami”). Producentem filmu jest firma TFP. Do koproducenckiej współpracy zaproszono: Heliograf, RioDePost, AB Film oraz Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy.

W „Czarnym młynie” zobaczymy znakomitych polskich aktorów m.in. Marcina Dorocińskiego, Janusza Chabiora i Magdalenę Nieć.

Skierowana do młodego widza propozycja już na etapie zdjęć uzyskała patronat Rzecznika Praw Dziecka i Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Film współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nowy film Mariusza Paleja z dofinansowaniem PISF Więcej Nowy film Mariusza Paleja z dofinansowaniem PISF

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie