Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Róża" wyróżniona w Tallinie

"Róża" wyróżniona w Tallinie

1 grudnia 2011    
Film "Róża" Wojciecha Smarzowskiego został wyróżniony na zakończonym 30 listopada 15. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Black Nights w Tallinie. Film jest współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki filmowej.

"Róża" wyróżniona w Tallinie

Film "Róża" Wojciecha Smarzowskiego został wyróżniony na zakończonym 30 listopada 15. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Black Nights w  Tallinie. Film jest współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki filmowej.

Konkurs główny - wyróżnienie dla "Róży"

W konkursie EurAsia wzięło udział 18 filmów. Oprócz "Róży" o nagrody walczyła m.in. "Znieważona ziemia" ("La terre outragée"/ "The Land of Oblivion") w reżyserii Michale Boganim. Film Wojciecha Smarzowskiego wyróżniono za głębokie i wrażliwe przedstawienie tragicznego okresu w historii Wschodniej Europy. Grand Prix otrzymała produkcja z Chin i Hong Kongu pt. "A simple life" ("Tao jie") w reżyserii Ann Hui.

Prezentacje polskich filmów

W Tallinie w pozostałych sekcjach pokazano również "Wymyk" Grega Zglińskiego, "Młyn i krzyż" Lecha Majewskiego, "Jutro będzie lepiej" Doroty Kędzierawskiej, francusko-niemiecko-polsko-meksykańską koprodukcję meksykańską "El Premio" Pauli Markovitch ze zdjęciami Wojciecha Staronia, którego dokument "Argentyńska lekcja" również został na festiwalu zaprezentowany. Estońska publiczność miała okazję zobaczyć również polskie produkcje krótkometrażowe - dokument "Kawałek lata" Marty Minorowicz i animację "Millhaven" Bartka Kulasa.

"Róża" była już prezentowana na międzynarodowych festiwalach w Toronto i Busan. Zdobyła Grand Prix i Nagrodę Publiczności 27. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Film pojawi się na ekranach kin 3 lutego 2012.

Wszystkie pokazane w Tallinie polskie filmy były współfinansowane przez PISF.

Więcej informacji o festiwalu na: www.2011.poff.ee.

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie