Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Rodzina na sprzedaż" w kinach

fotos z filmu "Rodzina na sprzedaż"
"Rodzina na sprzedaż". Fot. Mateusz Czuchnowski

"Rodzina na sprzedaż" w kinach

1 grudnia 2017    
1 grudnia na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film "Rodzina na sprzedaż" Diego Lermana. 

POLECANE

"Rodzina na sprzedaż" w kinach

1 grudnia na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film "Rodzina na sprzedaż" Diego Lermana. 

"Rodzina na sprzedaż"

Malena jest lekarką z klasy średniej. Mieszka w Buenos Aires. Niedawno utraciła dziecko. Po tym traumatycznym doświadczeniu wyrusza w podróż, aby adoptować noworodka z biednej rodziny w północnej Argentynie. W trakcie podróży Malena zaczyna się wahać, odczuwa dylematy moralne. Zastanawia się do czego może się jeszcze posunąć, aby stworzyć rodzinę o jakiej marzy?

Międzynarodowa koprodukcja ze wsparciem PISF

"Rodzina na sprzedaż" (tyt. oryg. "Una especie de familia", tyt. ang. "A Sort of Family") powstała w koprodukcji argentyńsko-brazylijsko-polsko-francusko-niemiecko-duńskiej. Polskim producentem jest Staron-Film. To druga współpraca Staron-Film z Diego Lermanem. Podobnie jak w przypadku pierwszego filmu "Pod ochroną" scenariusz do "Rodziny na sprzedaż" napisał reżyser we współpracy z Maríą Meirą. Produkcja jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Światowa premiera i nagroda w San Sebastian

Światowa premiera filmu odbyła się w ramach Konkursu Głównego MFF w San Sebastian. "Rodzina na sprzedaż" otrzymała nagrodę za najlepszy scenariusz autorstwa Diego Lermana i Marii Meiry.

Film był także pokazywany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w sekcji Contemporary World Cinema.

8 nominacji do Argentyńskich Nagród Filmowych

"Rodzina na sprzedaż" jest nominowana do Argentyńskich Nagród Filmowych w 8 kategoriach: najlepszy aktor drugoplanowy (Daniel Aráoz), najlepszy scenariusz oryginalny (Diego Lerman i María Meira), debiut aktorski (Yanina Ávila), najlepsze zdjęcia (Wojciech Staroń), najlepszy montaż (Alejandro Brodersohn), najlepsza aktorka (Barbara Lennie), najlepsza reżyseria (Diego Lerman), najlepszy film.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w pierwszym kwartale 2018 roku.

Premiera kinowa 1 grudnia

"Rodzina na sprzedaż" wszedł na ekrany kin 1 grudnia 2017. Dystrybutorem filmu jest Staron-Film.

"Rodzina na sprzedaż" i "Kapitan" z nagrodami w San Sebastian Więcej "Rodzina na sprzedaż" i "Kapitan" z nagrodami w San Sebastian "Rodzina na sprzedaż" w kinach w Argentynie Więcej "Rodzina na sprzedaż" w kinach w Argentynie Polskie filmy na 42. MFF w Toronto Więcej Polskie filmy na 42. MFF w Toronto Wojciech Staroń nominowany do Argentyńskiej Nagrody Filmowej Więcej Wojciech Staroń nominowany do Argentyńskiej Nagrody Filmowej

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie