Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Rodzina na sprzedaż" i "Kapitan" z nagrodami w San Sebastian

plakat festiwalu w San Sebastian

"Rodzina na sprzedaż" i "Kapitan" z nagrodami w San Sebastian

2 października 2017    
Współfinansowane przez PISF międzynarodowe koprodukcje "Rodzina na sprzedaż" i "Kapitan" zostały nagrodzone na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian.

POLECANE

"Rodzina na sprzedaż" i "Kapitan" z nagrodami w San Sebastian

Współfinansowane przez PISF międzynarodowe koprodukcje "Rodzina na sprzedaż" i "Kapitan" zostały nagrodzone na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian.

Filmy ze wsparciem PISF z nagrodami  

30 września zakończył się 65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastian. Wśród laureatów tegorocznej edycji festiwalu znalazły się aż dwie międzynarodowe koprodukcje współfinansowane przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej: "Rodzina na sprzedaż" w reżyserii Diego Lermana oraz "Kapitan" w reżyserii Roberta Schwentke. 

"Rodzina na sprzedaż" nagrodzona za scenariusz

Kadr z filmu „Rodzina na sprzedaż”. Fot. Mateusz Czuchnowski

"Rodzina na sprzedaż" (tyt. oryg. "Una especie de familia", tyt. ang. "A Sort of Family") otrzymała nagrodę za najlepszy scenariusz autorstwa Diego Lermana i Marii Meiry. 

Film opowiada historię Maleny, lekarki z klasy średniej, która mieszka w Buenos Aires. Niedawno utraciła dziecko. Po tym traumatycznym doświadczeniu wyrusza w podróż, aby adoptować noworodka z biednej rodziny w północnej Argentynie. W trakcie podróży Malena zaczyna się wahać, odczuwa dylematy moralne. Zastanawia się, do czego może się jeszcze posunąć, aby stworzyć rodzinę, o jakiej marzy?

"Rodzina na sprzedaż" jest argentyńsko-brazylijsko-polsko-francusko-niemiecko-duńską koprodukcją. Polskim producentem jest Staron-Film. To druga współpraca Staron-Film z Diego Lermanem. Podobnie jak w przypadku pierwszego filmu "Pod ochroną" scenariusz do "Rodziny na sprzedaż" napisał reżyser we współpracy z Maríą Meirą. Produkcja jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Światowym agentem sprzedaży filmu jest Film Factory Entertainement

"Kapitan" nagrodzony za zdjęcia

"Kapitan". Fot. materiały prasowe

Niemiecko-francusko-polska koprodukcja "Kapitan" ("Der Hauptmann") w reżyserii Roberta Schwentke otrzymała nagrodę za najlepsze zdjęcia autorstwa Floriana Ballhausa.

"Kapitan" to opowieść o niemieckim dezerterze, który w ostatnich tygodniach kwietnia 1945 r. podaje się za wyższego oficera i specjalnego wysłannika Hitlera. Wykorzystując chaos i zamieszanie, podporządkowuje sobie oddział podobnych maruderów, uciekinierów i dezerterów.

Współfinansowany przez PISF projekt był rozwijany w ramach Polsko-Niemieckiego Funduszu Co-Developmentowego. Produkcja była realizowana także na polskich terenach z udziałem polskich profesjonalistów branżowych. Koproducentem ze strony polskiej jest firma Opus Film.

W Konkursie Głównym festiwalu był w tym roku prezentowany także współfinansowany przez PISF film "Pomiędzy słowami" w reżyserii Urszuli Antoniak.

Pełna lista nagrodzonych jest dostępna na oficjalnej stronie MFF w San Sebastian: www.sansebastianfestival.com.

Paulina Bez 

3 filmy wsparte przez PISF w Konkursie Głównym w San Sebastian Więcej 3 filmy wsparte przez PISF w Konkursie Głównym w San Sebastian „Rodzina na sprzedaż” w Konkursie Głównym w San Sebastian Więcej „Rodzina na sprzedaż” w Konkursie Głównym w San Sebastian "Rodzina na sprzedaż" w kinach w Argentynie Więcej "Rodzina na sprzedaż" w kinach w Argentynie

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie