Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN





Rekomendacje komisji I etapu w sesji 3/2019. PO "Produkcja filmowa"

Rekomendacje komisji I etapu w sesji 3/2019. PO "Produkcja filmowa"

Rekomendacje komisji I etapu w sesji 3/2019. PO "Produkcja filmowa"

6 listopada 2019    
Przedstawiamy listę wniosków ocenionych przez komisje eksperckie I etapu w sesji 3/2019 wraz z rekomendacjami komisji.

Rekomendacje komisji I etapu w sesji 3/2019. PO "Produkcja filmowa"

Przedstawiamy listę wniosków ocenionych przez komisje eksperckie I etapu w sesji 3/2019 wraz z rekomendacjami komisji.

Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

Priorytet 1 "Rozwój projektu", Priorytet 10. "Stypendia scenariuszowe"

Fabuła – Kinga Dębska

Stypendium scenariuszowe

  1. 14722/19/ Rozgrywka / Marcin Kamiński / Marcin Kamiński – do 2 etapu
  2. 14727/19/ Lunaland / Wojciech Klimala / Wojciech Klimala, Bartosz Janiszewski – do 2 etapu

Rozwój projektu

  1. 14806/19/ Burnt Grass / Katarzyna Klimkiewicz / METRO FILMS Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 14807/19/A2/ Wróg / Teresa Czepiec / Pokromski Studio Sp. z o.o. Sp. k. – do 2 etapu
  3. 14690/19/ Bungalow Sary / Julia Rogowska / SHIPSBOY Sp. z o.o. – do 2 etapu

Fabuła – Maciej Pieprzyca

Stypendium scenariuszowe

  1. 14709/19/ Kieślowski. Portret artysty z czasów młodości / vacat / Andrzej Gołda – do 2 etapu
  2. 14702/19/ Inne życie / Damian Kocur / Damian Kocur – do 2 etapu

Rozwój projektu

  1. 14729/19/A1/ Noc w przedszkolu / Rafał Skalski / Telemark Sp. z o.o. – do 2 etapu

Fabuła – Mariusz Łukomski

Stypendium scenariuszowe

  1. 14679/19/A2/ Wigilia Marii / Bartosz Blaschke / Bartosz Blaschke, Tomasz Rekliński – do 2 etapu

Rozwój projektu

  1. 14734/19/ Spotkanie /Sebastian Buttny / IKH Pictures Promotion Izabela Kiszka-Hoflik – do 2 etapu
  2. 14781/19/A2/ Kira / Alicja Albrecht / Bluescreen Sp. z o.o. – do 2 etapu

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2019:

  1. 14738/19/A2/ I Am Blue / Kuba Czekaj / MADANTS Sp. z o.o. – do 2 etapu


Dokument – Małgorzata Staroń

Rozwój projektu

  1. 14819/19/A1/ W zwierciadle / Janusz Mrozowski / FILMOGÈNE SARL – do 2 etapu
  2. 14832/19/A4/ Gdy powieje harmattan / Edyta Wróblewska / Szymon Kudła - Inspiracje i Energia – do 2 etapu
  3. 14721/19/A1/ Pianoforte / Jakub Piątek / Telemark Sp. z o.o. – do 2 etapu
  4. 14784/19/A1/ Walka z cieniem / Michał Helwak / METRO FILMS Sp. z o.o. – do 2 etapu

Dokument – Małgorzata Walczak

Rozwój projektu

  1. 14787/19/A1/ LILI / Sylwia Rosak / HAKA Tomasz Morawski – do 2 etapu
  2. 14797/19/A3/ PROPAGANDA PRL – KULISY EKSPERYMENTU POZNAŃSKIEGO / Cezary Grzesiuk, Krystian Kamiński / Blue dReam Film Cezary Grzesiuk – do 2 etapu
  3. 14728/19/A1/ Dzieje Bazaru Różyckiego / Krzysztof Talczewski / Fundacja Laboratorium Reportażu – do 2 etapu
  4. 14745/19/ Ampansakabe – śladami Beniowskiego / Katarzyna Trzaska, Marek Kucharski / Vision House Productions Sp. z o.o. – do 2 etapu
  5. 14723/19/A1/ Znaki / Urszula Morga-Mikołajczyk / Ubi leones Jan Borowiec – do 2 etapu

Dokument - Robert Kaczmarek

Stypendium scenariuszowe

  1. 14686/19/ Przed pałacem / Magdalena Sztompka / Magdalena Sztompka, Magdalena Stopa – do 2 etapu
  2. 14726/19/A2/ Heinz Reinefarth / vacat / Jacek Zbigniew Lilpop – do 2 etapu
  3. 14838/19/A1/ Krótkie, śmieszne i do siedzenia... / Ryszard Maciej Nyczka / Ryszard Maciej Nyczka – do 2 etapu

Rozwój projektu

  1. 14675/19/A1/ Drukarze / Piotr Adamski / Studio Filmowe "Dr Watkins" Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 14751/19/A1/ Lekcja anatomii Dr V / Kamila Cendrowska (Kama Veymont) /Kierownictwo Produkcji Paweł Kurzacz – do 2 etapu
  3. 14662/19/A1/ „Dziady” cztery odsłony / Krzysztof Wierzbicki / Film Studio MTM Sp. z o.o. – do 2 etapu
  4. 14779/19/A4/ Z gwiazdami. Podróż bez końca / Maria Dłużewska /Ateńska Sp. z.o.o. – do 2 etapu

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2019:

  1. 13986/19/A2/ Ecce Homo / Rafał Bryll / Agencja Reklamowa Koma 2 Michał Szymanowicz
  2. 14029/19/A4/ Zaginione dzieci / Michał Kawecki / Unlimited Film Operation Sp. z o.o.


Animacja – Robert Jaszczurowski

Rozwój projektu

  1. 14720/19/A2/ Łapa w łapę / Anna Błaszczyk / Animoon Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 14736/19/A1/ Jestem Maria / vacat / BADI BADI Sp. z o.o. SP.K. do 2 etapu
  3. 14809/19/A1/ Joko / Izabela Plucińska / Las Sztuki – do 2 etapu

Animacja – Anna Mroczek

Rozwój projektu

  1. 14688/19/A1/ Szalone wynalazki / vacat / BADI BADI Sp. z o.o. SP.K. – do 2 etapu
  2. 14753/19/A3/ Icky and Poo / Jacek Rokosz / Grzegorz Wacławek – do 2 etapu

Priorytet 2. "Produkcja filmów fabularnych"

Fabuła - Ewa Puszczyńska

  1. 14668/19/A1/ Tak ma być / Łukasz Grzegorzek / Koskino Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 14724/19/ A1/ Strzępy / Beata Dzianowicz / Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – do 2 etapu
  3. 14818/19/A2/ Ja i mój brat / Maciej Sobieszczański / Pokromski Studio Sp. z o.o. Sp. k. – do 2 etapu
  4. 14869/19/A1/ Mira / Anna Jadowska / Donten Lacroix Films – do 2 etapu


Fabuła - Wojciech Marczewski

  1. 14674/19/A3/ Naucz się płakać / Denijal Hasanović / Holly Pictures Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 14825/19/A1/ Träume / (poprzedni tytuł "Wybór Anny") / Marek Lechki / Telemark Sp. z o.o. – do 2 etapu
  3. 14768/19/ Nauczyciel / Filip Bajon / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o. – do 2 etapu

Fabuła - Paweł Pawlikowski

  1. 14717/19/A1/ Wszystkie nasze strachy / Łukasz Ronduda / Serce Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 14711/19/A1/ Sala samobójców. Hejter / Jan Komasa / Naima Film – do 2 etapu
  3. 14789/19/A1/ Deep Frozen Goods / Anna Maliszewska / METRO FILMS Sp. z o.o. – do 2 etapu
  4. 14803/19/A1/ Safe and Silent / Justyna Tafel / Centrala Distribution Sp. z o.o. – do 2 etapu

Fabuła - Lech Majewski

  1. 14693/19/A1/ Miłość ma cztery łapy / Jacek Samojłowicz / Filmmedia Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 14756/19/A1/ Pilot 9/11 / Norman Leto (Łukasz Banach) / Polski Fundusz Filmowy sp. z o.o. – do 2 etapu
  3. 14795/19/A1/ Granica / Radosław Markiewicz / Radosław Markiewicz Rajza – do 2 etapu
  4. 14703/19/A2/ Bogowie cudzy przede mną / Jarosław Sokół / KZ Granatowy Sp. z o.o. – do 2 etapu

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2019:

  1. 14086/19/A2/ Przegryziemy wam gardła / Bartosz Konopka / Pokromski Studio Sp. z o.o. Sp. k.
  2. 13182/19/A3/ Wesele 2/ Wojciech Smarzowski / Studio Metrage Sp. z o. o.
  3. 13321/19/A4/  Więcej / Bartłomiej Żmuda / Before My Eyes Sp. z o.o.
  4. 13175/19/A2/ Dzwony / Jacek Szarański / Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
  5. 13946/19/A1/ Prime Time/ Jakub Piątek/ Watchout Studio Sp. z o.o.


Priorytet 3. "Produkcja filmów dokumentalnych"

Dokument - Alicja Albrecht

  1. 14766/19/ Krótka historia polskiej animacji / Marcin Giżycki / Kalejdoskop Film sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 14782/19/ Człowiek przyszłości / Małgorzata Łupina / Serce sp. z o.o. – do 2 etapu
  3. 14707/19/A1/ Powiedz mi coś jeszcze / Martyna Peszko / Koskino Sp. z o.o. – do 2 etapu
  4. 14737/19/ xABo / Aleksandra Potoczek / Fundacja Tygodnika Powszechnego – do 2 etapu
  5. 14790/19/A1/ Jesteś tu? ("Alexa") / Xavery Wolski / Studio Filmowe Kalejdoskop sp. z o.o. – do 2 etapu

Dokument - Hanna Polak

  1. 14829/19/A1/ Zanikowa Gosia / Monika Meleń / Stowarzyszenie Kraków Film Klaster – do 2 etapu
  2. 14842/19/A1/ Pan Jan i 40 dziewczyn / Jacob Dammas / Graniza – do 2 etapu
  3. 14770/19/A1/ Czyżyk / Zofia Kowalewska / Silver Frame Stanisław Zaborowski – do 2 etapu

Dokument - Maciej Drygas

  1. 14767/19/A1/ Dyjak / Arkadiusz Bartosiak / Kalejdoskop Film sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 14833/19/A2/ Z głębi / Monika Pawluczuk / Telemark Sp. z o.o. – do 2 etapu
  3. 14689/19/A2/ Nurt / Rafał Skalski / Koi Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
  4. 14663/19/ Jaguar / Wojciech Kasperski / Wojciech Kasperski Studio – do 2 etapu
  5. 14831/19/ Chamsin / Zvika Gregory Portnoy / Plesnar and Krauss FILMS – do 2 etapu

Dokument - Paweł Woldan

  1. 14841/19/A1/ Przemyśl – złapać światło / Tomasz Magierski / Smoking Mirror Productions – Tomasz Magierski – do 2 etapu
  2. 14654/19/ Powstaniec / Anna Piasek-Bosacka, Katarzyna Piórek / Fundacja Sztuki i Edukacji Filmowej  Sztuka Poznania – do 2 etapu
  3. 14725/19/A1/ Nie z Gienkiem te numery / Grzegorz Szczepaniak / Wydawnictwo Fonograficzne Anagram sp. z o.o. – do 2 etapu
  4. 14658/19/A1/ Sprawa Gotlieba Linki czyli Plebiscyt 1920 / Weronika Wojnach / Film Studio MTM Sp. z o.o. – do 2 etapu

Dokument - Maria Dłużewska

  1. 14687/19/A2/ Trener / Andrzej Gajewski / Film Open Group Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 14765/19/A3/ Prawda o rzeczach podstawowych / Joanna Wojtulewicz / Kalejdoskop Film sp. z o.o. – do 2 etapu
  3. 14744/19/A1/ Walcząca / Krzysztof Łukaszewicz / Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – do 2 etapu
  4. 14682/19/A1/ Dziedzictwo Świętego Tomasza / Maciej Grabysa / Roman Sikoń /Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU – do 2 etapu

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2019:

  1. 13198/19/A3/ Polin / Paweł Pitera / FDR Studio
  2. 14068/19/A2/ Warszawskie dzieci / Jolanta Kessler Chojecka / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o.


Priorytet 4. "Produkcja filmów animowanych"

Animacja - Dorota Kobiela (Welchman)

  1. 14694/19/A1/ She cat him / Marta Chyła-Janicka / FUMI Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 14758/19/A2/ Karol / Katarzyna Wilk / Animoon Sp. z o.o. – do 2 etapu

Animacja - Izabela Plucińska

  1. 14695/19/A3/ Scherzo / Wojciech Wojtkowski / FUMI Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 14761/19/A1/ Wiatr nad Aleppo / Agnieszka Sadurska / TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o. – do 2 etapu
  3. 14739/19/ Odo / Mikołaj Pilchowski / Letko Sp. z o.o. – do 2 etapu
  4. 14742/19/A1/ Astra / Michał Łubiński / Centrum Technologii Audiowizualnych – do 2 etapu
  5. 14802/19/A2/ Deserowy jamnik / Betina Bożek / Stowarzyszenie Film Kraków Klaster – do 2 etapu

Animacja - Piotr Dumała

  1. 14698/19/A1/ XV 5307 / Monika Augustyniak / FUMI Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 14813/19/A1/ Nabu / Joanna Rusinek / PARIS + HENDZEL CO. – do 2 etapu
  3. 14805/19/A2/ Agatka sezon 3 / Małgorzata Bosek-Serafińska / SERAFINSKI-STUDIO Sp. z o.o. – do 2 etapu

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie