Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN





Rekomendacje komisji I etapu w sesji 2/2019. PO "Produkcja filmowa"

Rekomendacje komisji I etapu w sesji 2/2019. PO "Produkcja filmowa"

Rekomendacje komisji I etapu w sesji 2/2019. PO "Produkcja filmowa"

23 lipca 2019    
Przedstawiamy listę wniosków ocenionych przez komisje eksperckie I etapu w sesji 2/2019 wraz z rekomendacjami komisji.

Rekomendacje komisji I etapu w sesji 2/2019. PO "Produkcja filmowa"

Przedstawiamy listę wniosków ocenionych przez komisje eksperckie I etapu w sesji 2/2019 wraz z rekomendacjami komisji.

Priorytet 1 "Rozwój projektu"

Priorytet 10. "Stypendia scenariuszowe"

Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

Fabuła – Kinga Dębska

Stypendium scenariuszowe

  1. 13954/19/ Dwie drogi / Robert Urbański – do 2 etapu
  2. 14074/19/ Pokój z widokiem na morze / Filip K. Kasperaszek, Yuliya Yukymets – do 2 etapu
  3. 13999/19/ Poza Murami / Monika Dembińska, Justyna Mytnik – do 2 etapu

Rozwój projektu

  1. 14003/19/A1/ Krzyżyk niespodziany / Marcin Koszałka / Balapolis – do 2 etapu
  2. 13989/19/A1/ A to historia! / Sławomir Witek, Adrian Apanel, Jan Czarlewski / Fundacja Centrum Solidarności – do 2 etapu
  3. 13978/19/A1/ Mechanika kwantowa / Maciej Kowalewski / Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – do 2 etapu
  4. 14129/19/A1/ Wielki Mecz / Filip Syczyński / Match&Spark Sp. z o.o. – do 2 etapu

Fabuła – Maciej Pieprzyca

Stypendium scenariuszowe

  1. 14022/19/ Adam i Ewa / Dorota Lamparska – do 2 etapu
  2. 14014/19/ Król Flat White / Ewa Banaszkiewicz, Mateusz Dymek – do 2 etapu
  3. 13988/19/ Natchnienie / Jacek Koprowicz – do 2 etapu

Rozwój projektu

  1. 14019/19/A2/ I am Blue / Kuba Czekaj / Madants Sp. z o.o. – do 2 etapu

Fabuła – Mariusz Łukomski

Stypendium scenariuszowe

  • 14001/19/A1/ Polskie złoto / Andrzej Czarnecki – do 2 etapu

Rozwój projektu

  1. 14095/19/A1/ Sybilla / Zuzanna Solakiewicz / Marta Golba Endorfina Studio – do 2 etapu
  2. 14094/19/A1/ Skarbek / vacat / Sisyphus Sp. z o.o. – do 2 etapu

Dokument – Małgorzata Staroń

Stypendium scenariuszowe

Żaden z projektów złożonych w ramach priorytetu 10. Stypendia scenariuszowe nie uzyskał rekomendacji komisji ekspertów. 

Rozwój projektu

  • 14006/19/ Gorączka dżungli - na pomoc malezyjskim tygrysom / Paolo Volponi / Fundacja ClearWing na rzecz Bioróżnorodności – do 2 etapu
  • 14029/19/A3/ Zaginione dzieci / Michał Kawecki / Unlimited Film Operations sp. z o.o. – do 2 etapu
  • 13965/19/ Legenda Janosika / Jerzy Bojanowski / Darek Dikti Biuro pomysłów – do 2 etapu
  • 14098/19/A1/ Nanga Dream / Jarosław Wszędybył / UNI-SOLO Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
  • 13993/19/ Pamiętnik nowojorski: Czesiek, Janek i ja / Rick Bak / Unsin Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
  • 14021/19/A1/ Ostatnie Tabu / Andrzej Titkow / Andrzej Titkow Studio Filmowe TAK – do 2 etapu
  • 14013/19/A1/ Papcio Chmiel / Petro Aleksowski / Amitall Agencja Filmowa – do 2 etapu

Dokument – Małgorzata Walczak

Stypendium scenariuszowe

Żaden z projektów złożonych w ramach priorytetu 10. Stypendia scenariuszowe nie uzyskał rekomendacji komisji ekspertów. 

Rozwój projektu

  • 13971/19/A1/ Chopin na 5 kontynentach / vacat / Mańana Sp. z o.o. – do 2 etapu
  • 14084/19/A1/ Zabbaleen / Jaśmina Wójcik / Rozbrat Films Sp. z o.o. – do 2  etapu
  • 13981/19/A1/ Dom poety / Miron Wojdyło / Evolutionary Picture Adrian Skwiercz – do 2 etapu
  • 14049/19/A1/ Siłacz / Paulina Skibińska / Django Studio – do 2 etapu

Dokument - Paweł Woldan

Stypendium scenariuszowe

Żaden z projektów złożonych w ramach priorytetu 10. Stypendia scenariuszowe nie uzyskał rekomendacji komisji ekspertów. 

Rozwój projektu

  • 13986/19/A1/ Ecce homo / Rafał Bryll / Agencja Reklamowa Koma 2 Michał Szymanowicz – do 2 etapu
  • 14026/19/A2/ W cieniu ponarów – rzecz o profesorze Kazimierzu Pelczarze / Artur Janicki / Muwi – do 2 etapu
  • 14100/19/ Nie pochowajcie mnie żywego / Jarosław Krychowiak / Syrena Film Sp. z o.o. – do 2 etapu

Animacja – Robert Jaszczurowski

Stypendium scenariuszowe

  1. 13952/19/ Kamu i zwoje życia / Kinga Krzemińska – do 2 etapu

Rozwój projektu

  1. 14103/19/A1/ Bałagan / Aliaksandr Kanavalau / PARIS + HENDZEL CO. Łukasz Hendzel – do 2 etapu
  2. 14023/19/A1/ Pan Robot i Marsjanie / Tomasz Niedźwiedź, Mikołaj Valencia / BADI BADI Sp. z o.o. SP.K. – do 2 etapu

Animacja – Anna Mroczek

Stypendium scenariuszowe

  • 13962/19/ Tęcza w piekle / Tessa Maria Moult-Milewska – do 2 etapu

Rozwój projektu

  • 14017/19/A1/ Foczka Flo / Mateusz Jarmulski / Animoon Sp. z o.o. – do 2 etapu
  • 14058/19/A1/ Szalone wynalazki / vacat / BADI BADI Sp. z o.o. SP.K. – do 2 etapu

Animacja – Wojciech Wojtkowski

Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego "Produkcja filmowa" stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty.

Priorytet 2. "Produkcja filmów fabularnych"

Fabuła - Ewa Puszczyńska

  • 13946/19/ Prime Time / Jakub Piątek / Watchout Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
  • 13963/19/A1/ Prawdziwe życie aniołów / Artur Więcek / Barton Film Sp. z o.o. – do 2 etapu
  • 13953/19/A1/ Jezioro słone / Katarzyna Rosłaniec / Mańana Sp. z o.o. – do 2 etapu
  • 14086/19/A1/ Przegryziemy wam gardła / Bartosz Konopka / Pokromski Studio Sp. z o.o. Sp. k. – do 2 etapu
  • 14111/19/A1/ Historia pewnej litery / Grzegorz Jaroszuk / MD4 Sp. z o.o. – do 2 etapu
  • 14060/19/A1/ Ochotnik / vacat / Madants Sp. z o.o. – do 2 etapu

Fabuła - Ilona Łepkowska

  1. 14057/19/A1/ Canis Majoris . Psy III / Władysław Pasikowski / Wonder Studio Sp. z o.o. (Elite Property) – do 2 etapu

Fabuła - Wojciech Marczewski

  1. 14059/19/A1/ Święty / Sebastian Buttny / IKH Pictures Promotion – do 2 etapu
  2. 14078/19/A2/ Tonia / Marcin Bortkiewicz / PS FILM Sebastian Petryk – do 2 etapu
  3. 14048/19/A2/ Silent Twins / Agnieszka Smoczyńska / Madants Sp. z o.o. – do 2 etapu
  4. 13987/19/ Zupa nic / Kinga Dębska / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o. – do 2 etapu
  5. 14020/19/A1/ Komenda / Jan Holoubek / TVN S.A. – do 2 etapu

Fabuła - Joanna Kos-Krauze

  1. 13985/19/A2/ Fucking Bornholm / Anna Kazejak / Serce Sp. z o.o.- do 2 etapu
  2. 13940/19/A1/ Nasz dom / Maciej Marczewski / Studio Filmowe "KADR" – do 2 etapu
  3. 13958/19/A1/ Kozia Góra / Andrzej Jakimowski / Studio Filmowe Jakimowski Andrzej Jakimowski – do 2 etapu
  4. 14046/19/A1/ Skrzyżowanie / Dominika Montean-Pańków /Stowarzyszenie Filmowców Polskich – do 2 etapu
  5. 14067/19/A1/ Karski / Andrea Di Stefano / Film Produkcja – do 2 etapu 

Fabuła - Lech Majewski

Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego "Produkcja filmowa" stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 2/2019:

  1. 13094/19/A2/  Pomiędzy / Piotr J. Lewandowski / Kosmos Production Sp. z o.o.
  2. 12583/18/A3/ Zły / Mariusz Palej / Uppercut Film

Wniosek o list intencyjny

  • 14105/2019, Portrecista / Irek Dobrowolski / Film Street Sp. z o.o. 

Priorytet 3. "Produkcja filmów dokumentalnych"

Dokument - Alicja Albrecht

  1. 14063/19/A1/ Człowiek przyszłości / Małgorzata Łupina / Serce sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 14109/19/ Czy pani się jeszcze na mnie denerwuje? / Michał Szcześniak / Kosmos Production Sp. z o.o. – do 2 etapu
  3. 14076/19/ LOT / Łukasz Ronduda i Anna Zakrzewska / Kijora Film sp. z o.o. – do 2 etapu
  4. 13973/19/A2 / Będziesz szczęśliwa / Róża Misztela / LeLe Crossmedia Production Sp. z o.o – do 2 etapu

Dokument - Hanna Polak

  • 14073/19 / Wielki Szef / Tomasz Wolski / Kijora Film sp. z o.o. – do 2 etapu
  • 14028/19/A1/ Bliscy / Marek Kozakiewicz / Koi Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
  • 13984/19/A2/ 302 centymetry miłości / Aleksandra Rek / Projekcja Identyfikacja Paweł Jóźwiak-Rodan – do 2 etapu
  • 13948/19/ Córy Węgla / Aneta Nowicka / TRAFIK sp. z o. o. – do 2 etapu

Dokument - Maciej Drygas

  1. 14106/19/ Premiera / Joanna Rechnio / Magdalena Raczkowska – do 2 etapu
  2. 13939/19/A1/ @miriamfrompoland / Piotr Szczepański / Anagram Film Anna Pachnicka – do 2 etapu
  3. 14004/19/A2/ Lalki / Mikołaj Lizut / KOMBINAT ARTYSTYCZNY TONIGHT SP Z O. O.  – do 2 etapu
  4. 14042/19/A1/ Lombard / Łukasz Kowalski / 4.30 Studio – do 2 etapu

Dokument - Ewa Stankiewicz

  • 14083/19/A2/ Dolina śmierci / Joanna Pelczar / AVANTGARDE FILM STUDIO Sp. z o.o. – do 2 etapu
  • 14054/19/A2/ Drukarze / Piotr Adamski / Studio Filmowe "Dr Watkins" Sp. z o.o. – do 2 etapu
  • 13938/19/A1/ Krzyż / Lesław Skuza / Monogram Film Paweł Woldan – do 2 etapu
  • 14061/19/A1/ Portrety z przeszłości / Andrzej Gajewski / Media Kontakt Sp. z o.o. – do 2 etapu

Dokument - Maria Dłużewska

  • 14047/19/ Tajemnice paszportów / Jacek Papis / Film Open Group Sp. z o.o. – do 2 etapu
  • 14102/19/A3/ Za bochen chleba / Karol Wojteczek, Paweł Pierzchanowski / Media Paweł Nowacki – do 2 etapu
  • 14068/19/A1/ Warszawskie dzieci '44 / Jolanta Kessler Chojecka / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o. – do 2 etapu
  • 13980/19/A1/ Modlitwa o Polskę. Z ziemi podlaskiej / Michał Muzyczuk / Fundacja im. Franciszka Stefczyka – do 2 etapu

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 2/2019:

  • 13294/19/A1 Jak tańczy mój czas / Józef Romasz / Kalejdoskop Film sp. z o.o.

Priorytet 4. "Produkcja filmów animowanych"

Animacja - Dorota Kobiela

Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego "Produkcja filmowa" stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty

Animacja - Izabela Plucińska

  1. 14089/19/A2/ Leila / Agnieszka Skolik / Kuchnia Filmowa Sp. z o.o. – do 2 etapu
  2. 14077/19/A1/ Basia seria 2 / Marcin Wasilewski / GS Animation Sp. z o.o. Grupa Smacznego Sp. k. – do 2 etapu
  3. 13976/19/A1/ Krab / Piotr Chmielewski / WJT Wojciech Leszczyński – do 2 etapu
  4. 14031/19/A1/ The New Life / Jolanta Bańkowska / Letko Sp. z o.o. – do 2 etapu

Animacja - Piotr Dumała

  • 14024/19/A1/ Koniunkcja / Marta Magnuska / Animoon Sp. z o.o. – do 2 etapu
  • 14012/19/A1/ Niezapominajka / Balbina Bruszewska / Running Rabbit Films Joanna Ronikier – do 2 etapu
  • 14079/19/A1/ Gonave / Róża Duda, Michał Soja / Stowarzyszenie Kraków Film Klaster – do 2 etapu
  • 13994/19/A1/ Bella w brzuszku / Jacek Rokosz / Animoon Sp. z o.o. – do 2 etapu

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie