Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN





Rekomendacje komisji I etapu

Rekomendacje komisji I etapu w sesji 1/2014. PO "Produkcja filmowa"

21 stycznia 2014    
Przedstawiamy listę wniosków ocenionych przez komisje eksperckie I etapu w sesji 1/2014 wraz z rekomendacjami komisji.

Rekomendacje komisji I etapu

Poniżej przedstawiamy listę wniosków ocenionych przez komisje eksperckie I etapu w sesji 1/2014 wraz z rekomendacjami komisji.

Priorytet 1 i 2. "Stypendia scenariuszowe" i "Rozwój projektu".

Lp. / nr wniosku/ tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca / rekomendacja

Fabuła - Jacek Bławut

  1. 13244/2014 / Koniec świata w Breslau / vacat / ATM Grupa S.A. / do II etapu
  2. 13306/2014 / Ptak Klepak / Piotr Chrzan / Grupa Doradcza Human Power Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 13123/2014 / Pod światło / vacat / Mikołaj Łoziński / do II etapu
  4. 13134/2014 / Egzekucja / Feliks Falk / Feliks Falk / do II etapu
  5. 13188/2014 / Autobus / vacat / Petro Aleksowski / do II etapu
  6. 13163/2014 / Poprowadź mnie na drugą stronę / Waldemar Krzystek / Adam Bauman / do II etapu
  7. 13277/2014 / Kobieta na szczycie / Justyna Tafel / Justyna Tafel / do II etapu
  8. 13251/2014 / Speedway / vacat / Delta Film Sp. z o.o. / skierowany do Priorytetu I "Stypendia scenariuszowe" / do II etapu
  9. 13231/2014 / Przejście / Bartosz M. Kowalski / Carnage Corp. Films Mirella Zaradkiewicz / skierowany do Priorytetu I "Stypendia scenariuszowe" / do II etapu
  10. 13271/2014 / Nina / Olga Chajdas / Film it / do poprawek
  11. 13250/2014 / Okno / Anna Jadowska / Alter Ego Pictures / do poprawek
  12. 13151/2014 / Przystanek / Magdalena Łazarkiewicz / Natalia Fijewska-Zdanowska / do poprawek
  13. 13235/2014 / Chrzciny / Jakub Skoczeń / Jakub Skoczeń / do poprawek
  14. 13273/2014 / Diagnoza / Jarosław Sztandera / Jarosław Sztandera / do poprawek

Fabuła - Michał Oleszczyk

  1. 13186/2014 / Cold play / Łukasz Kośmicki / Watchout Production / do II etapu
  2. 13165/2014 / Dziecko / Kei Ishikawa / Easybusyproductions / do poprawek
  3. 13221/2014 / Widokówka / Arkadiusz Jakubik / Profil Film Jacek Rzehak / do poprawek
  4. 13678/2014 / Kraina dziwów / Jerzy Kucia, vacat / Mariola Dopartowa / do poprawek

Fabuła - Maciej Pieprzyca

  1. 13192/2014 / Wywiad / vacat / Prasa i Film Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 13297/2014 / Tamara Łempicka / vacat / Scorpio Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 13193/2014 / Wędrowycz i czarny bies / Tomasz Wiszniewski / House Media Company Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 13248/2014 / Exterminator / Greg Zglinski / Przemysław Jurek, Greg Zglinski / do II etapu
  5. 13252/2014 / Męskość / vacat / Paulina Bocheńska, Łukasz Szewczyk / do II etapu
  6. 13160/2014 / Wyrok / Wiktor Skrzynecki / Mariusz Zielke, Wiktor Skrzynecki / do poprawek
  7. 13228/2014 / Ostateczny upadek Czesława M. / Aleksander Dembski / Aleksander Dembski / do poprawek

Dokument - Jacek Petrycki

  1. 13240/2014 / Koń jest najważniejszy / Daniel Szczechura / Anima-Pol Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 13147/2014 / Piloci / Tomasz Magierski / Eureka Media Krzysztof Kopczyński / do II etapu
  3. 13215/2014 / Pociągi / Maciej J. Drygas / Maciej Drygas Drygas Production / do II etapu
  4. 13256/2014 / Całkiem sam. 10 lat życia Rafała Lemkina / vacat / Dariusz Kowalski / do II etapu
  5. 13233/2014 / Niepodległość / vacat / Grupa Dr. A.R. Kwiecińskiego / do poprawek
  6. 13263/2014 / ...z głębokiej, głębokiej ciszy / Zbigniew Bączyński / Monika Zawadzka / do poprawek

Dokument - Jerzy Śladkowski

  1. 13124/2014 / Obraz szczęścia / Tadeusz Pałka / Arkana Studio Dorota Roszkowska / do II etapu
  2. 13261/2014 / Mój wróg, moja miłość / Krzysztof Lang / TFT Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 13154/2014 / Stanisław Jędryka - portret intymny / Zbigniew Kowalewski / Zbigniew Kowalewski / do II etapu
  4. 13307/2014 / Bracia/ Jan Paweł Trzaska / Jan Paweł Trzaska / do II etapu
  5. 13222/2014 / Przygody dobrego wojaka Jurka / Krystyna Krauze / Krystyna Krauze / do II etapu
  6. 13125/2014 / O krew Sahary / Małgorzata Owsiany / Domino Film Małgorzata Domin / do poprawek

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 1/2014:

  1. 12633/2013 / Podróż / Marcin Sauter / Wajda Studio Sp. z o.o.
  2. 13059/2013 / Tylko prawda / Iwo Kardel / Kalejdoskop Film Sp. z o.o.
  3. 12988/2013 / Pragnienie ojca / Zvika Gregory Portnoy / Plesnar & Krauss Films Sp. z o.o.
  4. 12989/2013 / Różdżkarz / Kamila Józefowicz / Plesnar & Krauss Films Sp. z o.o.
  5. 12986/2013 / Solastalgia, tęsknota za miejscem, którego nie ma / Katarzyna Dąbkowska / Katarzyna Dąbkowska
  6. 12907/2013 / Krótka historia polskiej animacji / vacat / Studio Miniatur Filmowych Sp. z o.o.

Animacja - Izabela Plucińska

  1. 13174/2014 / Szlemiel / Anca Damian / Studio Miniatur Filmowych Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 13246/2014 / Tatrzańska opowieść / Robert Turło / Metro Films Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 13141/2014 / Pajęczaki / Tomek Ducki / Studio Miniatur Filmowych Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 13214/2014 / Bazyliszek / Bartosz Kędzierski / Studio Produkcyjne Orka Sp. z o.o. / do poprawek
  5. 13196/2014 / Plamuchy / Marzena Nehrebecka / O.K.O. FX Studio Marcin Janiec / do poprawek

Animacja - Wioletta Sowa

  1. 13140/2014 / Żubr Pompik / Wiesław Zięba / EGo Film Ewelina Gordziejuk / do II etapu
  2. 13168/2014 / Ostatni przystanek: księżyc / Birute Sodeikaite / WJT Wojciech Leszczyński / do II etapu

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 1/2014:

  1. 13027/2013 / Hug me, please! / Grzegorz Wacławek / Animoon Sp. z o.o.
  2. 12899/2013 / Latający Miś i Spółka / Tomasz Niedźwiedź / Badi Badi Sp.j.

Priorytet 3. "Produkcja filmów fabularnych"

Fabuła - Sylwester Chęciński

  1. 13213/2014 / Excentrycy / Janusz Majewski / WFDiF / do II etapu
  2. 13281/2014 / Nienawiść / Wojciech Smarzowski / Film It / do II etapu
  3. 13206/2014 / Smoleńsk / Antoni Krauze / Picaresque Maciej Pawlicki / do II etapu
  4. 13219/2014 / Szczęsliwe dni Hedwig Hoss / Feliks Falk / Akson Studio Sp.z o.o. / do poprawek
  5. 13230/2014 / Zagubieni (Les Desempares) / Julia Kowalski / Donten&Lacroix Films / list intencyjny

Fabuła - Sławomir Fabicki

  1. 13130/2014 / Rosa / Denijał Hasanovic / Skorpion Arte Sp.z o.o. / do II etapu
  2. 13178/2014 / Zgoda / Maciej Sobieszczański / SF Kalejdoskop Sp. z o.o. / do poprawek

Fabuła - Robert Gliński

  1. 13312/2014 / Anatomia zła / Jacek Bromski / Jacek Bromski Produkcja Filmowa / do II etapu
  2. 13224/2014 / Chemia / Bartosz Prokopowicz / Filmokracja Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 13202/2014 / Król życia / Jerzy Zieliński / Agora S.A. / do poprawek

Fabuła - Anna Kazejak

Fabuła - Jerzy Skolimowski

  1. 13272/2014 / Plac zabaw / Bartosz M. Kowalski / Grupa Filmowa / do poprawek
  2. 13253/2014 / Maria Curie. Ludzkośc potrzebuje marzycieli / Marie Noelle / Pokromski Studio Sp. z o.o. / do poprawek
  3. 13243/2014 / Dolina bogów / Lech Majewski / Stowarzyszenie Twórców i Mecenasów Kultury i Nauki Angelus Silesius / do poprawek

Fabuła - Jerzy Stuhr

  1. 13269/2014 / Fale / Grzegorz Zariczny / SFP / do II etapu
  2. 13237/2014 / Salvation / Iwan Wyrypajew / Baltmedia / do poprawek

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 1/2014:

  1. 13145/2014 / Napad / Szymon Jakubowski / Film Art. Production
  2. 13022/2013 / Kalafiory o smaku kiwi / Tomasz Jurkiewicz / Centrala Distribution Sp.z o.o.
  3. 13005/2013 / Niemy / Bartosz Konopka / Otter Films Anna Wydra
  4. 12956/2013 / Wszyscy chcą kochać / Katarzyna Adamik / Scorpio Studio Sp.z o.o.
  5. 12967/2013 / Prosta historia o morderstwie (Zło konieczne) / Arkadiusz Jakubik / Film It
  6. 12926/2013 / Wilki / Radosław Piwowarski / Instytucja Filmowa Film Art
  7. 12920/2013 / Biwak / Janusz Kijowski / Borussia Film Production Sp. z o.o.
  8. 12912/2013 / Panie Dulskie / Filip Bajon / WFDiF
  9. 11994/2013 / Najpiękniejsze lata naszego życia / Jacek Filipiak / Opus Film

Priorytet 4. "Produkcja filmów dokumentalnych

Dokument - Beata Dzianowicz

  1. 13276/2014 / Pieśń pamięci (When Memory Sings) / Nathalie Rossetti, Turi Finocchiaro / Touchfilms / do II etapu
  2. 13257/2014 / Drużyna / Michał Bielawski / Unlimited Film Operations Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 13247/2014 / Siedziba / Jerzy Śladkowski / Scorpio Studio Sp. z o.o. / do II etapu

Dokument - Paweł Kędzierski

  1. 13209/2014 / Ryszard Krynicki: Tłumaczenie ciszy / Edyta Wróblewska / Studio Filmowe Largo Agnieszka Traczewska / do II etapu
  2. 13275/2014 / Cassino. Czerwone maki Rekonstrukcja / Andrzej Marek Drążewski / Media Kontakt Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 13205/2014 / Dziewczyna z tarczą / Joanna Pieciukiewicz / Picaresque Maciej Pawlicki / do poprawek

Dokument - Marcin Koszałka

  1. 13182/2014 / Czeski Pepik rusza do Polski odkrywać miłość do Boga / Vit Klusak, Filip Remunda / Zespół Filmowy Jakub Kosma / do II etapu
  2. 13245/2014 / Nie dla umarłych / Michał Jaskulski, Lawrence Loewinger / Metro Films Sp. z o.o. / do poprawek

Dokument - Paweł Łoziński

  1. 13218/2014 / Fotograf opozycji / Paweł Woldan / Pado Studiofilm Dorota Przyłubska / do II etapu
  2. 13210/2014 / Królowa Pik / Agnieszka Zwiefka / Chilli Productions Agnieszka Zwiefka-Chwałek / do II etapu
  3. 13207/2014 / Na morzu z Badjao / Eliza Kubarska / Braidmade Films Ltd / do II etapu
  4. 13142/2014 / Trofeum / Mateusz Romaszkan, Marta Wójtowicz-Wcisło / Zespół Filmowy Jakub Kosma / do II etapu
  5. 13126/2014 / Cheerleaderka / Sławomir Witek / Jakub Maj Maj Film Produkcja Filmowa / do II etapu
  6. 13278/2014 / Pogaństwo to nasza krew / Jan Sosiński / Metro Films Sp. z o.o. / do poprawek

Dokument - Maria Zmarz-Koczanowicz

  1. 13211/2014 / Bitwa o tron / Jakub Maciejko / Telemark Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 13204/2014 / Z pogranicza cudu / Tomasz Jurkiewicz / Fala Nowa Marta Pielasz / do poprawek

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 1/2014:

  1. 13019/2013 / Niebieskie chachary / Cezary Grzesiuk / Blue Dream Film Cezary Grzesiuk
  2. 13013/2013 / Biała gorączka / Andrzej Gajewski / Studio Filmowe Everest Mirosław Dembiński
  3. 13013/2013 / Życie jak z nut / Agnieszka Lipiec-Wróblewska / Dolnośląski Dom Filmowy Sp. z o.o.
  4. 12993/2013 / Światłoczuli / Arthur Reinhart / Kid Film Sp.z o.o.
  5. 7623/2011 / Ines margines i prezydent / Paweł Wysoczański / Black And White Paweł Wysoczański

Priorytet 5. "Produkcja filmów animowanych"

Animacja - Piotr Dumała

  1. 13177/2014 / Czarodziejska góra / Anca Damian / Filmograf Sp. z o.o. / do II etapu

Animacja - Joanna Olech

  1. 13137/2014 / Wierszyki domowe / Robert Turło, Andrzej Kukuła, Joanna Rusinek, Mikołaj Pilchowski / 2001 Marek Rudnicki / do II etapu
  2. 13343/2014 / Przybysz / Ewelina Stefańska / TV Studio Filmów Animowanych / do poprawek

Animacja - Wojciech Wawszczyk

  1. 13226/2014 / Happy Hardcore / Tomasz Popakul / Nolabel / do II etapu
  2. 13208/2014 / Sex dla opornych / Izabela Plucińska / Las Sztuki / do II etapu
  3. 13199/2014 / Niezwykły świat Oskara / Marcin Kotliński / Fumi Studio Sp. z o.o. / do poprawek

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 1/2014:

  1. 12898/2013 / Doradcy Króla Hydropsa / Natalia Brożyńska / Wojciech Leszczyńki
  2. 13028/2013 / Pelikan / Magda Osińska / Grzegorz Wacławek
  3. 12850/2013 / Pociąg specjalny / Andrzej Zaręba / Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego Eksperymentalnego i Video Studio A 
  4. 13034/2013 / Odlotowo / Paweł Czarzasty / Rafał Buks
  5. 12960/2013 / Bali seria II / Agnieszka Sadurska, Szymon Adamski, Wiesław Zięba / Studio Miniatur Filmowych
  6. 12559/2013 / Photon / Łukasz Banach / Lightcraft Advertising Sp. z o.o.
  7. 3528/2008 / Zabij to i wyjedź z tego miasta / Mariusz Wilczyński / Bombonierka Agnieszka Ścibior
  8. 3491/2008 / Złote krople / Daniel Zduńczyk, Marcin Męczkowski / ATM Grupa S.A.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie