Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Radosław Ochnio laureatem Europejskiej Nagrody Filmowej

Radosław Ochnio
Radosław Ochnio na planie filmu "11 minut". fot. Robert Jaworski

Radosław Ochnio laureatem Europejskiej Nagrody Filmowej

17 listopada 2016     Marta Sikorska
10 grudnia Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszego Europejskiego Realizatora Dźwięku za film "11 minut" odbierze Radosław Ochnio. Film Jerzego Skolimowskiego był współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

POLECANE

Radosław Ochnio laureatem Europejskiej Nagrody Filmowej

10 grudnia Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszego Europejskiego Realizatora Dźwięku za film "11 minut" odbierze Radosław Ochnio. Film Jerzego Skolimowskiego był współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

17 listopada jury w składzie: Benoît Barouh, Paco Delgado, Martin Gschlacht, Dean Humphreys, Era Lapid, Waldemar Pokromski i Giuliano Taviani zadecydowało o przyznaniu Europejskich Nagród Filmowych w kategoriach technicznych. 10 grudnia Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszego Europejskiego Realizatora Dźwięku za film "11 minut" odbierze Radosław Ochnio. Film Jerzego Skolimowskiego był współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nagroda dla "11 minut" i Radosława Ochnio

Radosław Ochnio przy filmie "11 minut" Jerzego Skolimowskiego zajmował się m.in. postprodukcją dźwięku, efektami dźwiękowymi i sound designem. Jury EFA tak uzasadniło przyznanie nagrody Polakowi: "Dźwięk to niezwykle ważne narzędzie, pomagające w zrozumieniu głównych bohaterów i ich lęków. W połączeniu z muzyką w znacznym stopniu wspiera opowiadaną historię, balansując pomiędzy odgłosami »prawdziwego życia« a narastającym napięciem emocjonalnym. Dźwięk nigdy nie narzuca nam zbyt wiele, ale jest znaczącą i żywą częścią tego filmu".

Film "11 minut" to polsko-irlandzka koprodukcja. Głównym producentem filmu jest Skopia Film, a koproducentami Element Pictures, Telewizja Polska, Orange, HBO i Fundacja Tumult. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, Eurimages i Irish Film Board. Reżyserem i autorem scenariusza jest Jerzy Skolimowski. Autorem zdjęć jest Mikołaj Łebkowski. W filmie wystąpili m.in.: Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Wojciech Mecwaldowski, Agata Buzek, Jan Nowicki, Piotr Głowacki, Richard Dormer i Ifi Ude.

Radosław Ochnio jest absolwentem Realizacji Dźwięku w Wielkopolskiej Szkole Radia, Telewizji i Filmu w Poznaniu oraz Szkoły Filmowej w Łodzi. Od wielu lat pracuje przy polskich filmach m.in. jako realizator dźwięku. Ma na swoim koncie m.in. pracę nad takimi tytułami jak "Portret z pamięci" Marcina Bortkiewicza, "Koniec Świata" Moniki Pawluczuk, "Sekrety miłości" Krystiana Matyska, "Małe stłuczki" Ireneusza Grzyba i Aleksandry Gowin, "Baby Bump" i "Królewicz Olch" Kuby Czekaja czy serial animowany "Mami Fatale". Radosław Ochnio jest również pedagogiem i wykładowcą.

Jury EFA przyznało nagrody w następujących kategoriach: Najlepszy Europejski Autor Zdjęć, Najlepszy Europejski Realizator Dźwięku, Najlepszy Europejski Autor Muzyki, Najlepszy Europejski Montażysta, Najlepszy Europejski Autor Scenografii i Najlepszy Europejski Autor Charakteryzacji. Najwięcej nagród (aż 3) otrzymali twórcy duńsko-niemieckiej koprodukcji "The Land of Mine" ("Under sandet") w reżyserii Martina Zandvlieta.

29. Europejskie Nagrody Filmowe zostaną wręczone 10 grudnia we Wrocławiu.

Więcej informacji: www.europeanfilmacademy.org.

Marta Sikorska

Polacy nominowani do Europejskich Nagród Filmowych Więcej Polacy nominowani do Europejskich Nagród Filmowych "Body/Ciało" z szansą na Nagrodę Publiczności EFA! Więcej "Body/Ciało" z szansą na Nagrodę Publiczności EFA!

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie