Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Studio producenckie Canal+

Studio producenckie Canal+
Prezentacja studia producenckiego Canal Plus. Fot. Piotr Szymański, PISF

Prezentacja studia producenckiego Canal Plus

11 maja 2012    
11 maja 2012 podczas 37. edycji Gdynia Film Festival odbyła się prezentacja studia producenckiego telewizji Canal+, w którym wzięli udział przedstawiciele polskiej branży filmowej. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz.

Studio producenckie Canal+

Prezentacja studia producenckiego Canal Plus. Fot. Piotr Szymański, PISF
Prezentacja studia producenckiego Canal Plus. Fot. Piotr Szymański, PISF


11 maja 2012 podczas 37. edycji Gdynia Film Festival odbyła się prezentacja studia producenckiego telewizji Canal+, w którym wzięli udział przedstawiciele polskiej branży filmowej. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz.

Podczas spotkania przedstawiciele stacji: Beata Mońka, szefowa Canal+ Cyfrowego, Beata Ryczkowska dyrektor programowa, Agnieszka Egeman i Kuba Mikurda twórcy programu "Aktualności filmowe", przedstawili program studia producenckiego Canal+. W spotkaniu wzięli udział m.in. Agnieszka Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Jacek Bromski prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Michał Chaciński dyrektor artystyczny Gdynia Film Festival oraz Jerzy Straszewski prezes Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

Dialog z twórcami

- Od 17 lat inwestujemy w polskie kino. Staramy się nie tylko tworzyć, kreować, ale też wspierać twórców. (...) Stacja zamierza jeszcze mocniej pójść w stronę produkcji kreatywnej, również inicjowania projektów, wychodzenia naprzeciw, współpracy i dialogu z twórcami, zaciśnienia współpracy z naszymi partnerami: festiwalem w Gdyni, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. To są silni partnerzy, z którymi chcemy realizować mnóstwo projektów - mówiła Beata Mońka.

Szansa dla odważnych i kreatywnych projektów

- Do Canal+ należy zgłaszać projekty odważne, kreatywne, bezkompromisowe (...) Postanowiliśmy stworzyć zespół producencki, którego celem jest przejrzenie wszystkich projektów, edukowanie, inspirowanie i zdynamizowanie rynku filmowego. Chcemy podnosić poprzeczkę (...) i będziemy to robić bardzo ambitnie - mówiła szefowa Canal+ Cyfrowego.

Zielone światło dla kina autorskiego

- Chcemy wspierać kino autorskie. (...) Zależy nam, żeby przychodzili do nas twórcy z odważnymi projektami. (...) Jeżeli wejdziemy w jakiś projekt, to jako zespół producencki będziemy chcieli pomagać. Jesteśmy gotowi działać jako reasercher, wspierać autorów, którzy postanawiają coś powiedzieć na każdy temat. (...), żeby mieli szansę podyskutować z tym, co już na dany temat było powiedziane - mówiła Agnieszka Egeman.

Canal+ stawia na jakość

- Widzimy, że w polskim kinie dokonują się zmiany. W zeszłym roku na polskie filmy poszło prawie 12 mln widzów, co stanowi jedną trzecią wszystkich widzów w kinie. (...) Do naszych produkcji chcemy zapraszać najlepszych artystów, scenografów, autorów kostiumów, żeby uzyskać jak najlepszą filmową jakość od napisów przed dekoracje po kostiumy - mówił Kuba Mikurda.

Projekty filmowe Canal+

Beata Ryczkowska przybliżyła gościom spotkania projekty, w które jest zaangażowany Canal+: - Mamy udział w następujących filmach: "Blind watching" Andrzeja Jakimowskiego, "Nowhere" Małgorzaty Szumowskiej, "Dziewczyna z szafy" Bodo Koxa, "Siedem dni" Wojciecha Smarzowskiego, "Wałęsa" Andrzeja Wajdy, "Papusza" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krazue.(...) Naszą produkcją jest także 14. film w Konkursie Głównym - "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego.

Canal+ partnerem PISF

- Chciałabym podziękować Canal+ za wkład organizację festiwalu. To nasz partner, z którym mamy wielkie plany na przyszłość. (...) Jeżeli chodzi o politykę filmową, to właściwie jesteście Państwo dla filmowców błogosławieństwem dlatego, że dzisiaj w momencie kiedy telewizja publiczna nie ma prawie żadnych pieniędzy na produkcję filmową, zebrać budżet filmu jest naprawdę bardzo trudno. Mam nadzieję, że w te najbardziej ambitne autorskie projekty Canal+ będzie się angażował - mówiła dyrektor PISF, Agnieszka Odorowicz.


Paulina Bez

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie