Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Premiera dokumentu "Mundial. Gra o wszystko"

Premiera dokumentu "Mundial. Gra o wszystko"

14 sierpnia 2012    

Premiera dokumentu "Mundial. Gra o wszystko"

30 sierpnia 2012 w kinie Neptun w Gdańsku w ramach 4. edycji Festiwalu Solidarity Of Arts, odbędzie się uroczysta premiera filmu dokumentalnego "Mundial. Gra o wszystko" w reżyserii Michała Bielawskiego. Organizatorem pokazu jest PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dokumentalna opowieść o spocie i polityce

"Mundial. Gra o wszystko" to dokumentalna opowieść o sporcie i polityce w okolicznościach nadzwyczajnych. Grę polskich piłkarzy, którzy biorą udział w Mistrzostwach Świata w 1982 roku w Hiszpanii, śledzą internowani działacze zdelegalizowanej "Solidarności", dziennikarze sportowi i cenzorzy, wycinający z telewizyjnych transmisji wszelkie przejawy istnienia opozycji. Występ w Hiszpanii poznajemy też z perspektywy zawodników, usiłujących sprostać nie tylko swoim ambicjom, ale też unieść ciężar oczekiwań kibiców i reżimowej propagandy.

Debiut Michała Bielawskiego

Reżyserem filmu i autorem scenariusza jest Michał Bielawski. Dokument "Mundial. Gra o wszystko" jest jego debiutem reżyserskim. Zdjęcia zrealizowali Petro Aleksowski i Tomasz Suski. Muzykę do filmu skomponował Antoni Łazarkiewicz. Producentem filmu jest Unlimited Film Operations.

Uroczysta premiera 30 sierpnia w Gdańsku

Film został oparty na materiałach archiwalnych Telewizji Polskiej, Kroniki Filmowej, materiałach FIFA, animowanych fotografii z hiszpańskich boisk i obozu dla internowanych. Jest niezwykłą, wielogłosową relacją zbudowaną z wywiadów z zawodnikami reprezentacji Polski, opozycjonistami internowanymi w Białołęce i znanymi komentatorami sportowymi. Uroczysta projekcja filmu odbędzie się 30 sierpnia 2012 o godz. 18.00 w kinie Neptun w Gdańsku. Cena jednego biletu wynosi 10 zł. Rezerwacje biletów pod numerem telefonu: 58 3018256. Organizatorem pokazu jest PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Solidarity of Arts

Pokaz filmu obędzie się w ramach 4. edycji Festiwalu Solidarity of Arts, który odbywa się w Gdańsku już po raz czwarty. Idea tego łączącego różne dziedziny sztuki festiwalu wyrasta z wolnościowych tradycji Gdańska i Pomorza. Celem wydarzenia jest realizowanie wspólnych projektów artystycznych przez polskich i zagranicznicznych twórców. W ubiegłych latach gośćmi festiwalu byli m.in. Leszek Możdżer, Marcus Miller, Mychael Nyman, Paweł Mykietyn, Krystyna Janda. PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej jest jednym z organizatorów tego wydarzenia.

Oficjalna strona filmu "Mundial. Gra o wszystko": mundial82.pl.

Strona Festiwalu Solidarity od Arts: solidarityofarts.pl.


Na podstawie materiałów prasowych opracowała Paulina Bez

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie