Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Ponad 25 tysięcy złotych na rzecz WOŚP

Ponad 25 tysięcy złotych na rzecz WOŚP

Ponad 25 tysięcy złotych na rzecz WOŚP

5 lutego 2015    
Polski Instytut Sztuki Filmowej już po raz czwarty włączył się zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na koordynowanych przez PISF filmowych aukcjach, poprzez które reprezentowana była polska branża filmowa, Orkiestra zebrała w tym roku ponad 25 tysięcy złotych.

Ponad 25 tysięcy złotych na rzecz WOŚP

Polski Instytut Sztuki Filmowej już po raz czwarty włączył się zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na koordynowanych przez PISF filmowych aukcjach, poprzez które reprezentowana była polska branża filmowa, Orkiestra zebrała w tym roku ponad 25 tysięcy złotych.

Przedmioty i przeżycia związane z polskim filmem

Filmowcy przekazali na rzecz Fundacji przedmioty i przeżycia związane z polskim filmem, które były licytowane w serwisie WOŚP Allegro. Zwycięzcy aukcji wpłacali pieniądze bezpośrednio na konto Fundacji WOŚP, która w tym roku grała dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Licytacje

W sumie w 41 aukcjach udało się zebrać 26 881,43 zł. Za najwyższe stawki wylicytowane zostały:

  • Scenariusz Romana Polańskiego – 12 700 zł 
  • Kolacja z Sonią Bohosiewicz – 2 025 zł
  • Zaproszenie na premierę filmu "Carte Blanche" – 1009 zł
  • Zaproszenie na premierę filmu "Carte Blanche" – 1000 zł
  • Rodzinne zaproszenie do Alvernia Studios – 870 zł
  • Album z autografem Andrzeja Wajdy – 610 zł
  • Grupowe zwiedzanie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – 609 zł
  • Plakat "Idy" z autografami – 520 zł
  • Zaproszenie na premierę filmu "Hiszpanka" – 504,95 zł
  • Plakat "Idy" z autografami – 500 zł

Na aukcjach kupione zostały także: 2 plakaty filmu "Miasto 44" z autografami, cztery marionetki z filmu "Ziarno prawdy", kostium z filmu „Na srebrnym globie” Andrzeja Żuławskiego, karnety na: 40. Festiwal Filmowy w Gdyni, 15. Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty, 8. Festiwal Off Plus Camera oraz 55. Krakowski Festiwal Filmowy, pięć celuloidów ze Studia Miniatur Filmowych, zaproszenia na premiery filmów: "Ziarno prawdy" i "Polskie gówno", plakaty z autografami z filmów: "Carte Blanche", "Hiszpanka", "Bogowie", krawat z filmu "Kebab i Horoskop" z podpisem Bartłomieja Topy, zestawy filmowe od Fundacji Magellan i album "65 lat polskiej animacji dla dzieci".

Darczyńcy

Polski Instytut Sztuki Filmowej serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom: Romanowi Polańskiemu, Fundacji Legalna Kultura oraz Sonii Bohosiewicz, Kino Świat oraz Aurum Film, Alvernia Studios, Andrzejowi Wajdzie, Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Opus Film, Studiu Filmowemu KADR, Akson Studio, Studiu Rewers oraz NEXT Film, Centrum Technologii Audiowizualnych, Pomorskiej Fundacji Filmowej, Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty, organizatorom Festiwalu Off Plus Camera oraz Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Studiu Miniatur Filmowych, twórcom filmu „Polskie gówno”, Watchout Productions, MD4, Jakubowi Gierszałowi oraz Fundacji Magellan.

Blisko 100 tysięcy złotych od filmowców

Akcja zbiórki filmowych darów na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbyła się już po raz czwarty. Przez cztery lata filmowcy przekazali w ten sposób na rzecz Fundacji blisko 100 tysięcy złotych (96 706,01 zł)

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie