Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Polskie kino na 27. FF w Cottbus

logo MFF w Cottbus

Polskie kino na 27. FF w Cottbus

23 października 2017     Marta Sikorska
W programie 27. MFF w Cottbus znajdą się filmy współfinansowane przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. Festiwal odbędzie się w dniach 7-12 listopada.

POLECANE

Polskie kino na 27. FF w Cottbus

W programie 27. MFF w Cottbus znajdą się filmy współfinansowane przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. Festiwal odbędzie się w dniach 7-12 listopada.

Konkurs Pełnometrażowych Filmów Fabularnych

Wśród 12 tytułów, które powalczą o nagrodę główną – 25 tysięcy euro oraz statuetkę Lubiny – Polskę reprezentować będą dwa tytuły: "Jestem mordercą" w reżyserii Macieja Pieprzycy oraz "Dzikie róże" Anny Jadowskiej. Międzynarodowe jury przyzna również nagrodę dla najlepszego reżysera (7,5 tysiąca euro), nagrodę dla najlepszej aktorki (5 tysięcy euro) i najlepszego aktora (5 tysięcy euro).

Warto podkreślić, że podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu "Ostatnia Rodzina" Jana P. Matuszyńskiego została uznana za najlepszy debiut, a Dawid Ogrodnik otrzymał w Cottbus nagrodę aktorską za rolę w tym filmie, natomiast komedia romantyczna "Planeta Singli" w reżyserii Mitji Okorna otrzymała rok temu w Cottbus Nagrodę Publiczności.

Konkurs Krótkometrażowych Filmów Fabularnych

W konkursie zaprezentowanych zostanie 10 filmów. Polski akcent to film "Pola" Edyty Rembały z Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W konkursie jury przyzna nagrodę główną: 1,5 tysiąca euro oraz nagrodę specjalną: 1 tysiąc euro. Polskiego kina nie zabraknie także w konkursie U18 – polsko-niemiecko-czeskiej sekcji filmów dla młodzieży.

Polskie kino w pozostałych sekcjach festiwalu

Polskie kino będzie w Cottbus reprezentowane także w programach pozakonkursowych. W sekcji Polskie Horyzonty tworzonej wspólnie z festiwalem Nowe Horyzonty pokazanych zostanie 6 tytułów, m.in. "Zgoda" Macieja Sobieszczańskiego i "Opera o Polsce" Piotra Stasika. W sekcji pokazów specjalnych zostanie zaprezentowany film "Człowiek z marmuru" Andrzeja Wajdy. W sekcji Spektrum pokazany zostanie film "Szatan kazał tańczyć" Katarzyny Rosłaniec. W sekcji prezentującej największe przeboje kasowe z krajów Europy Środkowo-Wschodniej wśród 11 tytułów pokazane zostaną 3 polskie filmy: "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego, "Konwój" Macieja Żaka i "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" Marii Sadowskiej. W sekcji Fokus, portretującej życie mniejszości wietnamskiej w Europie pokazane zostaną 2 filmy: nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową "Hanoi - Warszawa" Katarzyny Klimkiewicz oraz "Mały palec" Tomasza Cichonia.  

27. MFF w Cottbus odbędzie się w dniach 7-12 listopada.

Więcej informacji: www.filmfestivalcottbus.de.

Marta Sikorska

Polskie filmy w konkursie U18 MFF w Cottbus Więcej Polskie filmy w konkursie U18 MFF w Cottbus Polskie filmy nagrodzone na 26. festiwalu w Cottbus Więcej Polskie filmy nagrodzone na 26. festiwalu w Cottbus Polskie filmy nagrodzone na 23. FilmFestival Cottbus Więcej Polskie filmy nagrodzone na 23. FilmFestival Cottbus

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie