Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Polskie filmy na festiwalu DOK Leipzig

Polskie filmy na festiwalu DOK Leipzig

Polskie filmy na festiwalu DOK Leipzig

14 października 2019    
28 października rozpoczyna się 62. edycja festiwalu DOK Leipzig. W programie jednego z najważniejszych europejskich festiwali nie zabrakło polskich animacji i dokumentów.

Polskie filmy na festiwalu DOK Leipzig

28 października rozpoczyna się 62. edycja festiwalu DOK Leipzig. W programie jednego z najważniejszych europejskich festiwali nie zabrakło polskich animacji i dokumentów.

„DOK Leipzig to jedno z czołowych wydarzeń w świecie filmu dokumentalnego i animowanego. Każdego roku w Lipsku prezentowane są najnowsze produkcje filmowe z kilkudziesięciu krajów wszystkich kontynentów. W tym roku na DOK Leipzig zostanie pokazanych 310 filmów, w tym 161 filmów zostało wybranych do oficjalnej selekcji, a ponad 140 filmów trafiło do programów specjalnych”, informuje portal PolishDocs.pl.

W Międzynarodowym Programie pokazany zostanie film „In Touch” Pawła Ziemilskiego, a „Wiatr. Thriller dokumentalny” Michała Bielawskiego zostanie zaprezentowany w sekcji Late Harvest.

W międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych znalazły się trzy polskie animacje: pokazywana premierowo „Wina” Marcjanny Urbańskiej, „Portret Suzanne” Izabeli Plucińskiej oraz „Ostatnia wieczerza” Piotra Dumały.

W sekcji KIDS Dok na młodszych widzów czeka pokaz animacji „The Kite” Martina Smatany. A w ramach Homage Brothers Quay widzowie będą mieli okazję zobaczyć film „Odpryski” w reżyserii Jerzego Kuci oraz dwie polskie koprodukcje zrealizowane przez duet braci Quay – „Inwentorium śladów” i „Maskę”.

Na targach filmowych DOK Market obecne będą filmy reprezentowane przez Krakowską Fundację Filmową, która od wielu lat współpracuje z festiwalem.

Polskiego akcentu nie zabraknie na DOK Co-pro Market. Do udziału w nim zaproszono aż trzy polskie projekty: „Grace” Eri Mizutani, „Ostatnia wyprawa” Elizy Kubarskiej, „Bliscy” w reżyserii Marka Kozakiewicza.

Tegoroczna edycja DOK Leipzig rozpoczyna się 28 października i potrwa do 3 listopada.

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na jego stronie internetowej.

Źródło: PolishDocs.pl

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie