Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Polskie filmy na 31. MFF w Trieście

Polskie filmy na 31. MFF w Trieście

Polskie filmy na 31. MFF w Trieście

15 stycznia 2020    
Współfinansowane przez PISF filmy dokumentalne i krótkometrażowe biorą udział w 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Trieście.

Polskie filmy na 31. MFF w Trieście

Współfinansowane przez PISF filmy dokumentalne i krótkometrażowe biorą udział w 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Trieście.

Konkurs dokumentalny

W konkursie dokumentalnym pokazywane są dwa polskie tytuły „Marek Edelman… i była miłość w getcie” Jolanty Dylewskiej oraz „Wiatr. Thriller dokumentalny” Michała Bielawskiego. Zaraz po zakończeniu festiwalu w Trieście drugi z tytułów będzie mogła obejrzeć publiczność festiwalu Slamdance.

Konkurs filmów dokumentalnych krótkometrażowych

Polskie tytuły znalazły się też w konkursie filmów dokumentalnych krótkometrażowych. W tej sekcji pokazywane są „Tak jest dobrze” Marcina Sautera i „Przejście graniczne” Agnieszki Chmury.

When East Meets West

W towarzyszącym festiwalowi wydarzeniu branżowym When East Meets West, dzięki wsparciu PISF, biorą udział polscy producenci, dla których obecność w Trieście jst szansą na nawiązanie nowych kontaktów branżowych i współpracę z przedstawicielami zagranicznej branży filmowej. Listę producentów zakwalifikowanych na WEMW można znaleźć tutaj.

Jednym z projektów prezentowanych na forum WEMW jest film „Lili” Sylwii Rosak (produkcja Haka Films).

First Cut+

W pierwszej edycji międzynarodowego programu First Cut+ (uzupełnienie programu First Cut Lab) biorą udział aż dwa polskie projekty „Najmro” Mateusza Rakowicza i „Proste rzeczy” Grzegorza Zaricznego.

W jury znalazła się polska producentka Izabela Igel ze studia produkcyjnego ORKA, które jest fundatorem nagrody dla jednego z projektów biorących udział w programie.

Więcej o First Cut+ pisaliśmy tutaj.

31. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Trieście odbędzie się w dniach 17-23 stycznia 2020 roku.

Strona festiwalu.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie