Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 42 10 594
e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Polskie filmy na 22. MFF w Sofii

grafika festiwalu

Polskie filmy na 22. MFF w Sofii

7 marca 2018    
Współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmy zostaną pokazane na 22. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sofii. Wydarzenie odbywa się w dniach 7-29 marca 2018 roku.

POLECANE

Polskie filmy na 22. MFF w Sofii

Współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmy zostaną pokazane na 22. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sofii. Wydarzenie odbywa się w dniach 7-29 marca 2018 roku.

Polskie filmy w konkursie

W konkursie międzynarodowym obecne będą dwa polskie filmy. Widzowie zobaczą debiut fabularny Piotra Domalewskiego „Cicha noc” i bułgarsko-polską koprodukcję „Radiogram” w reżyserii Rouzie Hassanovej. Z kolei w konkursie filmów bałkańskich zaprezentowana zostanie „Catalina” Denijala Hasanovica. Film powstał przy udziale Polski, Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji.

Cinema Today

W sekcji Cinema Today pokazane zostaną filmy „Pewnego razu w listopadzie” Andrzeja Jakimowskiego i rosyjsko-polsko-serbska koprodukcja „Dowłatow”, której reżyserem jest Aleksiej German jr., nagrodzona na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Sofia Meetings

W ramach Sofia Meetings, branżowej części festiwalu, wśród wybranych projektów znalazł się polski film „Cisza przed burzą” Marcina Bortkiewicza.

MFF w Sofii

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sofii to wydarzenie akredytowane przez FIAPF – Międzynarodową Federację Zrzeszeń Producentów Filmowych jako festiwal specjalizujący się w pierwszych i drugich filmach. W 2007 roku został wybrany przez Variety jednym z 50 festiwali, których nie warto przegapić. Podczas festiwalu odbywa się spotkanie producentów oraz dyrektorów programowych festiwali filmowych Sofia Meetings. W poprzednich latach nagrody w Soffi zdobyły m.in. „Córki Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej oraz czesko-polsko-słowacka koprodukcja „Ja, Olga Hepnarová” Tomáša Weinreba i Petra Każdy.

22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Soffi odbywa się w dniach 7-29 marca 2018 roku.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://siff.bg/en/.

Polskie filmy i koprodukcje nagrodzone w Sofii Więcej Polskie filmy i koprodukcje nagrodzone w Sofii Polskie filmy na MFF w Sofii Więcej Polskie filmy na MFF w Sofii

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie