Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Polskie filmy i koprodukcje nagrodzone w Sofii

plakat festiwalu

Polskie filmy i koprodukcje nagrodzone w Sofii

20 marca 2017    
„Ostatnia Rodzina” Jana P. Matuszyńskiego, „Światło i cień” Yesim Ustaoglu oraz Agnieszka Holland nagrodzeni na 21. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sofii.

Polskie filmy i koprodukcje nagrodzone w Sofii

„Ostatnia Rodzina” Jana P. Matuszyńskiego, „Światło i cień” Yesim Ustaoglu oraz Agnieszka Holland nagrodzeni na 21. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sofii.  

Nagroda Specjalna Jury dla „Ostatniej Rodziny”

Jury w składzie: Cristi Puiu, Manfred  Schmidt, Deborah Kara Unger, Anjela Nedyalkova oraz Eliza Petkova zdecydowali się przyznać filmowi „Ostatnia Rodzina” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego Nagrodę Specjalną Jury. Film został wyprodukowany przez firmę Aurum Film. W konkursie pierwszych i drugich filmów główną nagrodę jury przyznało bułgarsko-duńsko-francuskiej koprodukcji „Godless” Ralitzy Petrovej.

Specjalne wyróżnienie dla filmu „Światło i cień”

Przewodniczącym konkursu o nagrodę Domaine Boyar dla najlepszego filmu bałkańskiego był w tym roku Stefan Laudyn, dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego, oprócz niego w jury zasiedli: Stefan Uhrik i Stefan Vuldobrev. Jury tego konkurs przyznało główną nagrodę bułgarsko-greckiemu filmowi „Glory” Kristiny Grozevy i  Petara Valchanova. Specjalne wyróżnienie otrzymała turecko-niemiecko-polsko-francuska koprodukcja „Światło i cień” Yesim Ustaoglu. Polskim producentem filmu jest firma Aeroplan Film. Premiera filmu w polskich kinach odbyła się 10 marca 2017 roku. Dystrybutorem filmu w Polsce jest firma Madness.

Nagroda dla Agnieszki Holland

Specjalną nagrodę za wkład w światową kinematografię otrzymała Agnieszka Holland. Tę samą nagrodę otrzymali w tym roku również: Stoyanka Mutafova, John Savage i Adela Peeva.

21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sofii

Na tegorocznym festiwalu zaprezentowano 170 filmów z 55 krajów. Do Sofii przyjechało ponad 300 gości: reżyserów, producentów, dyrektorów festiwali oraz dziennikarzy i znawców kina. Ceremonia rozdania nagród odbyła się 18 marca 2017 roku.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://siff.bg/en/articles/movie-news/the-awards-21st-sofia-international-film-festival

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie