Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Polskie animacje nominowane do Emile Awards

Polskie animacje nominowane do Emile Awards

Polskie animacje nominowane do Emile Awards

9 listopada 2018    
Aż pięć nominacji dla filmu „Jeszcze dzień życia”. Po jednej animacji dla „Na zdrowie!” i „Ostatni przystanek: księżyc”. Nominowane filmy są współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

POLECANE

Polskie animacje nominowane do Emile Awards

Aż pięć nominacji dla filmu „Jeszcze dzień życia”. Po jednej animacji dla „Na zdrowie!” i „Ostatni przystanek: księżyc”. Nominowane filmy są współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Polskie animacje po raz drugi zostały nominowane do Europejskich Nagród dla Najlepszych Animacji (European Animation Awards, w skrócie Emile Awards).

Pięć nominacji dla filmu „Jeszcze dzień życia”

„Jeszcze dzień życia” ma szansę na nagrody w aż pięciu kategoriach. Film nominowana za najlepszą reżyserię, najlepszy scenariusz, najlepszy projekt tła i kreacja postaci, najlepszą ścieżkę dźwiękową i najlepszy dźwięk. Film jest też nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego.

Od 2 listopada „Jeszcze dzień życia” można oglądać w Polskich kinach.

„Na zdrowie!” nominowane w kategorii najlepszy europejski film studencki

„Na zdrowie!” Pauliny Ziółkowskiej ze Szkoły Filmowej w Łodzi znalazł się w gronie pięciu filmów, nominowanych w kategorii najlepsza studencka animacja. Podczas pierwszej edycji Emile Awards poprzedni film reżyserki „O Matko!” również był nominowany do tej nagrody. „Na zdrowie!” zostało wyróżnione na MFF w Berlinie w konkursie Generation 14plus.

Opis filmu:

Słoneczny dzień. Ludzie czekają na przystanku autobusowym. Nagle ktoś kicha. I jeszcze ktoś. I jeszcze. Wybucha epidemia. W chaosie kichnięć okazuje się jednak, że najgorzej jest pochorować się na samego siebie.

„Ostatni przystanek: księżyc” nominowane za najlepszy projekt tła i kreacja postaci w krótkometrażowym filmie animowanym

„Ostatni przystanek: księżyc” w reżyserii Birute Sodeikaite to polsko-litewska animacja wyprodukowana przez Likaon. Film ma szansę na nagrodę za najlepszy projekt tła i kreacja postaci w krótkometrażowym filmie animowanym.

Opis filmu:

Mieszkający w wyimaginowanym przez małego chłopca świecie Jednorożec wiedzie spokojne życie, próbując sprostać wyzwaniom wyobraźni dorastającego przyjaciela. Niestety, otaczający go świat ulega nieustannym przemianom, które musi zaakceptować i dostosować się do nich. Film obrazuje proces kształtowania się osobowości młodego człowieka oraz moment utraty łączności ze światem dzieciństwa, kiedy to gubi on część siebie i zaczyna uczestniczyć w życiu pełnym schematów i rutyny. Rzeczywistość przedstawiona w filmie ma kolorowy, bajkowy charakter, jednocześnie jest symboliczna i pełna znaczeń.

Więcej: https://animationawards.eu/nominees-2018/

Animacja „O Matko!” nominowana do Emile Awards Więcej Animacja „O Matko!” nominowana do Emile Awards

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie