Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Polskie animacje nagrodzone na Tricky Women

Logo festiwalu

Polskie animacje nagrodzone na Tricky Women

20 marca 2017    
Aż trzy nagrody trafiły do polskich reżyserek, których filmy prezentowane były w trakcie tegorocznego konkursu na festiwalu Tricky Women.

Polskie animacje nagrodzone na Tricky Women

Aż trzy nagrody trafiły do polskich reżyserek, których filmy prezentowane były w trakcie tegorocznego konkursu na festiwalu Tricky Women.

Festiwal Tricky Women

Festiwal Tricky Women jest pierwszym i jedynym festiwalem filmów animowanych w Europie poświęconym wyłącznie twórczości kobiet. W tym roku festiwal odbył się w terminie od 15-19 marca w Wiedniu. W jury zasiadły Mitsuko Okamoto (Japonia), Vanja Andrijević (Chorwacja) i Elsy Lahner (Austria).

6 polskich projektów w programie

W trakcie festiwalu zostało zaprezentowanych aż sześć polskich filmów: „Figury niemożliwe i inne historie II” Marty Pajek, „Cipka” Renaty Gąsiorowskiej, „Ciało obce” Marty Magnuskiej, „Wyjdę z siebie” Karoliny Specht, „Płoty” Natalii Krawczuk i „Ślady ulotne” Agnieszki Waszczeniuk.

Nagrody dla dwóch polskich animacji

Nagrodę publiczności Sawczynski oraz wyróżnienie jury wręczono Renacie Gąsiorowskiej za animację „Cipka”. To już kolejne nagrody dla filmu w tym miesiącu. Natomiast Marta Pajek  otrzymała 3-miesięczny staż jako artystka-rezydentka na Q21/MQ. Według jury film w prosty, ale wyrazisty sposób przenosi nas w zaskakującą podróż przez labirynty psychodelicznych, pozostających w ciągłym ruchu i ciągle zmieniających się perspektyw umysłu kobiety, która jest jednocześnie krucha i silna.

„Cipka”

„Cipka” to zabawna historia o młodej dziewczynie, która spędza wieczór w mieszkaniu. Postanawia zorganizować sobie sesję przyjemności w samotności, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Animacja zagościła już na kilkunastu międzynarodowych festiwalach, zdobywając nagrody m.in. na DOK Leipzig czy AFI Fest. Animacja została wyprodukowana przez Szkołę Filmową w Łodzi.

„Figury niemożliwe i inne historie II”

„Figury niemożliwe i inne historie II” to druga część tryptyku opartego na koncepcji figur niemożliwych czyli takich, które można narysować, ale ich występowanie w rzeczywistości jest niemożliwe. Animowany cykl autorki to wypowiedź na temat roli kobiety definiowana w trzech przestrzeniach – zaczynając od tej najbardziej intymnej – jak dom i rodzina po szerszy kontekst społeczny. Trzecia część tryptyku „Figury niemożliwe i inne historie” o roboczym tytule „Strip-tease” otrzymała dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Produkcja rozpocznie się jesienią. Producentem tryptyku Marty Pajek jest warszawskie studio animacji Animoon.

Więcej informacji o festiwalu dostępnych jest na stronie: www.trickywomen.at/en/news.

Źródło informacji: http://polishanimations.pl/pl/aktualnosci/3486/polskie_animacje_nagrodzone_na_tricky_women

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie