Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Peter Weir i producenci o filmie "Niepokonani"

Peter Weir i producenci o filmie "Niepokonani"

8 kwietnia 2011    
Tuż przed polską premierą filmu „Niepokonani” („The Way Back”) autorstwa Petera Weira rozmawiamy z reżyserem oraz producentami Joni Levin i Keithem R. Clarke (który jest także współautorem scenariusza). Twórcy filmu opowiadają o długiej drodze do realizacji projektu, pracy na planie i polskich inspiracjach.

Peter Weir i producenci o filmie "Niepokonani"

Tuż przed polską premierą filmu „Niepokonani” („The Way Back”) autorstwa Petera Weira rozmawiamy z reżyserem oraz producentami Joni Levin i Keithem R. Clarke (który jest także współautorem scenariusza). Twórcy filmu opowiadają o długiej drodze do realizacji projektu, pracy na planie i polskich inspiracjach.


Peter Weir, pochodzący z Australii twórca, znany jest m.in. jako autor takich filmów jak „Piknik pod Wiszącą Skałą" (1975), „Stowarzyszenie umarłych poetów" (1989), „Świadek" (1985), „Truman Show" (1998) czy „Bez lęku" (1993).


W swoim najnowszym filmie, opartym na wspomnieniach Sławomira Rawicza, Peter Weir opowiada historię ucieczki grupy więźniów z sowieckiego łagru, którym po długotrwałej i wyczerpującej wędrówce udało się przedostać aż do Indii, pokonując trasę o długości ponad 6.000 kilometrów. W głównych rolach w filmie „Niepokonani" wystąpili m.in. Ed Harris (zdobywca Złotego Globa za rolę w filmie Weira „Truman Show" i nominowany do Oscara za kreacje w takich filmach jak „Godziny", „Pollock" czy „Apollo 13"), Colin Farrell (odtwórca głównych ról w filmach „Ondine" i „Aleksander") oraz rumuński aktor Dragos Bucur (w ubiegłym roku, obok m.in. Agaty Buzek, wyróżniony tytułem Shooting Star podczas Festiwalu Filmowego w Berlinie).


Film powstał dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie