Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Otwarcie Kina 3D Wytwórnia

Otwarcie Kina 3D Wytwórnia

4 września 2013    

POLECANE

Otwarcie Kina 3D Wytwórnia

15 września 2013 w Łodzi rozpocznie działalność Kino 3D Wytwórnia.

Kino 3D Wytwórnia

Kino 3D Wytwórnia stanie się częścią projektu Łąkowa 29. Powstało dzięki Grupie TOYA. Dawna sala projekcyjna 10A Wytwórni Filmów Fabularnych zyskała nową jakość. Została wyposażona w wysokiej klasy sprzęt do projekcji 3D i nagłośnienie. Jest to jedna z najnowocześniejszych sal kinowych w Polsce, odrestaurowanych w duchu minionej epoki. Łącznie pomieści 169 widzów.

Repertuar

- Program kina skierowany będzie zarówno do widzów, którzy chcą oglądać najgłośniejsze światowe premiery, ale również znaleźć w repertuarze artystyczne i niszowe produkcje - mówi Mariola Wojtysiak, prezes TOYA Studios, operatora kina. - W ofercie pojawią się najważniejsze obrazy polskiego i europejskiego kina oraz wybrane pozycje hollywoodzkie, w tym także realizowane w technologii 3D - dodaje.

Wizytówką miejsca staną się przeglądy tematyczne, mini retrospektywy reżyserów, których nowe filmy wchodzą właśnie na ekrany polskich kin, a także pokazy specjalne produkcji nagradzanych na światowych festiwalach filmowych.

Wydarzenia dodatkowe

- Chcemy, żeby Kino 3D Wytwórnia było miejscem opiniotwórczym - mówi Przemysław Glajzner, koordynator kina. - Przez cały rok na widzów będą czekać tu liczne wydarzenia dodatkowe, jak spotkania z przedstawicielami branży, panele dyskusyjne i warsztaty. Dzięki temu widzowie poznają tajniki pracy na planie, współczesne technologie filmowe oraz, dzięki współpracy z TOYA Studios, szczegóły z zakresu postprodukcji dźwięku i obrazu - opowiada Przemysław Glajzner.

W Wytwórni i Kinie 3D Wytwórnia będzie można wziąć udział w piątej edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, który jest jedynym wydarzeniem w Polsce, poświęconym działalności krytyków filmowych. Ponadto kino będzie zaangażowane we współpracę przy programach edukacyjnych, takich jak Akademia Planete+ Doc.

"Kongres" filmem otwarcia

W sali o nazwie "-1", gdzie również organizowane będą projekcje, widzowie aktywnie włączą się w życia kina i sami zdecydują, które filmy chcieliby zobaczyć na dużym ekranie. Podczas oficjalnego otwarcia Kina 3D Wytwórnia 15 września 2013 zostaną pokazane: współfinansowany przez PISF "Kongres" Ariego Folmana oraz "Dark Horse" Todda Solondza. Bilety na pokazy 15 września dostępne są za pośrednictwem strony internetowej w cenie 30 zł i 15 zł (z kartą klubu Wytwórnia).

Więcej informacji na stronie: www.kinowytwornia.pl.

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

"Kongres" w kinach Więcej "Kongres" w kinach "Kongres" otworzy sekcję Directors' Fortnight w Cannes Więcej "Kongres" otworzy sekcję Directors' Fortnight w Cannes Rozmowa z Arim Folmanem po premierze "Kongresu" w Cannes Więcej Rozmowa z Arim Folmanem po premierze "Kongresu" w Cannes

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie