Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Opowiastki" - nowy serial animowany dla młodych widzów

grafika z filmu Opowiastki

"Opowiastki" - nowy serial animowany dla młodych widzów

23 listopada 2016    
Rozpoczynają się prace nad produkcją serialu animowanego dla najmłodszych widzów "Opowiastki". 

"Opowiastki" - nowy serial animowany dla młodych widzów

Rozpoczynają się prace nad produkcją serialu animowanego dla najmłodszych widzów "Opowiastki".

Serial na podstawie książek

Serial powstaje na podstawie książek "Opowiastki dla małych uszu" i "Historyjki dla małych uszu" autorstwa Joanny Wachowiak.

Opowiedziane w ciepłym tonie niebanalne historie, w których poprzez przygody zwierząt przedstawione są istotne problemy, zdobyły sympatię czytelników i uznanie rodziców. Na ekranie zobaczymy energiczną wiewiórkę, ciekawskiego królika, marzycielską żabkę, pomysłową i zaradną myszkę oraz wielu innych mieszkańców lasu. Zwierzęcy bohaterowie będą poznawać świat, zdobywać doświadczenia, popełniać błędy i wyciągać z nich wnioski oraz dążyć do spełnienia marzeń.

"Pod warstwą zabawnych perypetii w atrakcyjnej oprawie plastycznej kryją się ważne przesłania" – opowiada Ewelina Gordziejuk, producent wykonawczy serialu. "Opowiastki uwrażliwiają na kwestie altruizmu, przyjaźni, współdziałania i szacunku dla innych".

"Chciałabym, aby wartością serii był pozytywny przekaz oraz dużo dobrej energii i radości, ale też prowokowanie do przemyśleń, rozmów, stawiania pytań – dodaje Joanna Wachowiak, scenarzystka oraz autorka książek, na których oparty jest powstający serial.

Projekt ze wsparciem PISF

Projekt filmowej adaptacji zatytułowanej "Opowiastki" otrzymał dofinansowanie PISF - Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Produkcją developmentu zajmuje się Paris + Hendzel Co. Łukasz Hendzel oraz studio EGoFILM Ewelina Gordziejuk, twórcy takich serii jak "Żubr Pompik" czy "Wiking Tappi".

Informacja prasowa

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie