Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Nagrody SFP za dorobek życia

Nagrody SFP za dorobek życia

18 grudnia 2009    
Sześciu wybitnych filmowców otrzymało w czwartek Nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich za osiągnięcia artystyczne.

Nagrody SFP za dorobek życia

Sześciu wybitnych filmowców otrzymało w czwartek Nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich za osiągnięcia artystyczne.


Laureatami zostali:

  • reżyser i operator filmów dokumentalnych Zygmunt Adamski;
  • scenograf i dekorator wnętrz Wiesława Chojkowska (pracowała m.in. przy filmach "Pan Tadeusz", "Zemsta", "Katyń", "Matka Joanna od Aniołów", "Quo Vadis", "Krzyżacy", "Pianista", "Sami Swoi", "Kochaj albo rzuć", "Seksmisja", "Kingsajz", "Miś", "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz", "Struktura kryształu", "Bilans kwartalny", "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową", "Rewers", "Mniejsze zło", "Tatarak").
  • reżyser, operator dźwięku i konsultant muzyczny Małgorzata Jaworska (m.in. "Lawa", "Trzecia część nocy", "Wesele", "Człowiek z marmuru", "Dyrygent", "Europa Europa", "Szpital przemienienia", "Spirala", "Cwał", "Dekalog", "Krótki film o zabijaniu").
  • reżyser Stanisław Jędryka, twórca klasyki polskiego kina dla dzieci i młodzieży, autor m.in. filmów "Wyspa złoczyńców", "Paragon, gola!", "Koniec wakacji", "Najlepsze w świecie", "Zielone lata", "Czy ktoś mnie kocha w tym domu?", a także popularnych seriali tv: "Do przerwy 0:1", "Wakacje z duchami", "Stawiam na Tolka Banana", "Podróż za jeden uśmiech", "Szaleństwo Majki Skowron".
  • wybitna dokumentalistka Irena Kamieńska, reżyserka m.in. filmów "Dzień dobry dzieci", "Zapora", "Robotnice", "Następny punkt programu", "Dzień za dniem", "Głosy z daleka", "Mgła", "Misjonarki miłości", "Kościół na górze Syjon", "Powołanie";
  • reżyser animacji Stefan Szwakopf.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas świątecznego spotkania filmowców zorganizowanego przez SFP i PISF w warszawskim hotelu Victoria.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie