Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

NAGRODY PISF PO RAZ DWUNASTY!

NAGRODY PISF PO RAZ DWUNASTY!
Fot. Marcin Kułakowski/PISF

NAGRODY PISF PO RAZ DWUNASTY!

7 czerwca 2019    
Rusza nabór zgłoszeń do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Do 24 czerwca 2019 r. można zgłaszać kandydatury osób i instytucji, które w szczególny sposób wyróżniły się w upowszechnianiu polskiej kultury filmowej w 2018 r.

POLECANE

NAGRODY PISF PO RAZ DWUNASTY!

Rusza nabór zgłoszeń do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Do 24 czerwca 2019 r. można zgłaszać kandydatury osób i instytucji, które w szczególny sposób wyróżniły się w upowszechnianiu polskiej kultury filmowej w 2018 r.

Nagrody PISF to jedyne polskie odznaczenia, których celem jest wyróżnienie szczególnych osiągnięć osób i instytucji wspierających rozwój polskiej kinematografii, promujących jej dorobek, ułatwiających społeczeństwu dostęp do polskiej twórczości filmowej. Nagrody przyznawane są od 2008 r.

Polski Instytut Sztuki Filmowej po raz dwunasty nagrodzi najlepszych w 9 kategoriach:

  • Kino,
  • Wydarzenie filmowe,
  • Promocja polskiego kina za granicą,                      
  • Krytyka filmowa,
  • Książka o tematyce filmowej,
  • Edukacja filmowa,
  • Dystrybucja polskiego filmu,
  • Dyskusyjny Klub Filmowy,
  • Plakat filmowy.

Kandydatów do Nagród PISF zgłaszają instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą oraz inne podmioty działające w sektorze kultury.

Wnioski można składać przez Internetowy System Składania Wniosków https://wnioski.pisf.pl od 10 do 24 czerwca br. Załączniki w kategorii „Książka o tematyce filmowej” należy nadsyłać do 30 czerwca 2019 r. na adres Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej: ul. Leona Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa, z dopiskiem „Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej”.

Dodatkowo w tegorocznej edycji Nagród PISF zostały wprowadzone zmiany dotyczące składania oraz procedowania wniosków w kategorii „Plakat filmowy”. Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, kategorii „Plakat Filmowy”.

Laureatów poznamy we wrześniu podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Do pobrania:

Autorem statuetki jest Xavery Deskur Wolski.

Konkurs na plakat filmowy Więcej Konkurs na plakat filmowy

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie