Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Nagroda dla "Handlarza cudów" na festiwalu w Bergamo

Nagroda dla "Handlarza cudów" na festiwalu w Bergamo

22 marca 2011    

Nagroda dla "Handlarza cudów" na festiwalu w Bergamo

Film „Handlarz cudów" w reżyserii Jarosława Szody i Bolesława Pawicy zdobył główną nagrodę, The 2011 Bergamo Film Meeting Prize, podczas zakończonej 20 marca 29. Edycji festiwalu Film Meeting w Bergamo we Włoszech.

„Handlarz Cudów" opowiada o pełnym napięcia i emocji spotkaniu dwójki dagestańskich dzieci (które wszyscy biorą za Czeczenów) i Stefana, mieszkańca jednego z małych miasteczek wschodniej Polski i ich nielegalnej podróży przez Europę - od wschodniej granicy Polski, aż do południowej Francji. Dzielą ich bariery kulturowe, społeczne, religijne, językowe. Wrogość a nawet nienawiść źle wróży znajomości, ale wspólna droga zbliża ludzi. W filmie wystąpili m.in. Borys Szyc, Joanna Szczepkowska i Mariusz Benoit.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Bergamo Film Meeting istnieje od 1983 roku. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 12-20 marca. Głównym celem imprezy jest propagowanie kinematografii światowej na poziomie regionalnym i krajowym. W tym roku podczas festiwalu publiczność mogła obejrzeć 95 filmów z 25 różnych krajów. W sekcji konkursowej znalazło się 7 filmów pełnometrażowych wyreżyserowanych przez nieznanych wcześniej we Włoszech twórców. Główna nagroda Bergamo Film Meeting Prize została przyznana przez festiwalową publiczność.

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.bergamofilmmeeting.it.

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie