Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Nagroda ASC dla Łukasza Żala za zdjęcia do „Zimnej wojny”

Nagroda ASC dla Łukasza Żala za zdjęcia do „Zimnej wojny”
Fot. Łukasz Bąk

Nagroda ASC dla Łukasza Żala za zdjęcia do „Zimnej wojny”

10 lutego 2019    
Łukasz Żal otrzymał nagrodę ASC przyznawaną przez Amerykańskie Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych (ASC) za zdjęcia do współfinansowanej przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej „Zimnej wojny”.

POLECANE

Nagroda ASC dla Łukasza Żala za zdjęcia do „Zimnej wojny”

Łukasz Żal otrzymał nagrodę ASC przyznawaną przez Amerykańskie Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych (ASC) za zdjęcia do współfinansowanej przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej „Zimnej wojny” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.

Nagroda ASC za film kinowy

9 lutego Amerykańskie Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych (ASC) ogłosiło laureatów corocznych nagród przyznawanych za wybitne osiągnięcia w dziedzinie zdjęć filmowych. Łukasz Żal, autor zdjęć do „Zimnej wojny” został doceniony w kategorii film kinowy.

Razem z polskim autorem zdjęć w tej kategorii nominowani byli Alfonso Cuarón („Roma”), Matthew Libatique („Narodziny gwiazdy”), Robbie Ryan („Faworyta”) oraz Linus Sandgren („Pierwszy człowiek”).

Nagrodę w imieniu Łukasza Żala odebrał Ernest Wilczyński, który był operatorem kamery przy filmie Pawła Pawlikwskiego.

Kolejna nagroda ASC dla Łukasza Żala

Tegoroczna nagroda jest kolejnym wyrazem uznania dla polskiego autora zdjęć. W 2014 roku Łukasz Żal i Ryszard Lenczewski, autorzy zdjęć do „Idy” otrzymali Nagrodę ASC Spotlight za zdjęcia do „Idy”, ustanowioną w tym samym roku. Jej celem jest docenienie filmów, które mają wkład w rozwój kinematografii, a nie znalazły się w szerokiej dystrybucji w Stanach Zjednoczonych.

Amerykańskie Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych

Nagrody ASC są wręczane od 1986 roku. W tym roku Amerykańskie Stowarzyszenie Autorów Zdjęć  Filmowych obchodzi stulecie swojego istnienia.

Nominacja do Oscara®

Łukasz Żal jest w tym roku nominowany do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Jest to druga nominacja do tej nagrody. Po raz pierwszy Łukasz Żal był nominowany wspólnie z Ryszardem Lenczewskim za zdjęcia o „Idy”. „Zimna wojna” nominowana jest łącznie w trzech kategoriach: najlepszy reżyser, najlepsze zdjęcia i najlepszy film nieanglojęzyczny. Laureatów poznamy 24 lutego.

Na planie filmu

Więcej informacji o nagrodach ASC: https://theasc.com/.

ASC Spotlight Award dla "Idy" Więcej ASC Spotlight Award dla "Idy" Łukasz Żal nominowany do nagrody ASC Więcej Łukasz Żal nominowany do nagrody ASC Trzy nominacje do Oscara dla „Zimnej wojny”! Więcej Trzy nominacje do Oscara dla „Zimnej wojny”!

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie