Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Nabór do Przedszkola Filmowego

Nabór do Przedszkola Filmowego

29 marca 2010    

Nabór do Przedszkola Filmowego

Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy i Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę" organizuje warsztaty filmowe dla gimnazjalistów, uczniów szkół średnich a także studentów pierwszych lat. Zgłoszenia można przysyłać do 22 kwietnia.

Pierwsza edycja Przedszkola odbyła się w 2003 roku. Od 2006 roku w organizację kursu włączyło się „ę" oraz absolwenci Szkoły Wajdy.


Na program warsztatów składają się: projekcje filmów połączone ze spotkaniami z wybitnymi reżyserami a także wyjazdowa sesja warsztatowa poświęcona podstawom realizacji zdjęć. Podczas zajęć będzie można poznać kolejne etapy realizacji filmu - od pomysłu i pisania scenariusza do montażu. W trakcie warsztatów zostanie zrealizowana etiuda, która po ukończeniu zostanie zaprezentowana w jednym z warszawskich kin oraz wydana na DVD.


Organizatorzy Przedszkola Filmowego zapraszają do wzięcia udziału w warsztatach młode osoby pasjonujące się kinem, ale także takie, które chciałyby po raz pierwszy spróbować swoich sił w tworzeniu filmów. Warsztaty potrwają od maja do października 2010 roku.

Zajęcia będą odbywały się w trybie weekendowym. Dodatkowo między sesjami uczestnicy będą realizowali materiały filmowe do wspólnej etiudy.

Aby wziąć udział w warsztatach filmowych w ramach Przedszkola Filmowego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy należy odpowiedzieć krótko na pytania z ankiety zamieszczonej na stronie szkoły i przesłać swoje CV ze zdjęciem na adres mailowy przedszkole.filmowe@gmail.com (ostateczny termin to 22 kwietnia 2010 roku).


Więcej informacji na www.wajdaschool.pl a także  przedszkolefilmowe.blogspot.com oraz www.animatornia.e.org.pl.

Projekt Przedszkole Filmowe jest realizowany dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Informacja prasowa

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie