Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Nabór do priorytetu: filmy nowatorskie

Nabór do priorytetu: filmy nowatorskie

Nabór do priorytetu: filmy nowatorskie

7 maja 2019    
20 maja 2019 roku Polski Instytut Sztuki Filmowej po raz pierwszy w historii uruchamia nabór wniosków o dofinansowanie produkcji filmów nowatorskich i niekonwencjonalnych. 

Nabór do priorytetu: filmy nowatorskie

20 maja 2019 roku Polski Instytut Sztuki Filmowej po raz pierwszy w historii uruchamia nabór wniosków o dofinansowanie produkcji filmów nowatorskich i niekonwencjonalnych.

Program przeznaczony jest dla pełnometrażowych filmów fabularnych oraz pozostałych gatunków i metraży (z wyłączeniem krótkometrażowych filmów dokumentalnych) gdzie planowane jest zastosowanie nowatorskich technik realizacji (m. in. VR), a także filmów niekonwencjonalnych w formie, np. multimedialne filmy do kin, których kolejnym polem eksploatacji jest galeria sztuki.

Składane wnioski muszą być zgodne z kryteriami określonymi Ustawą o kinematografii i Rozporządzeniem Ministra Kultury, dlatego muszą mieć przypisany gatunek, a także wyczerpujący opis nowatorskości przedsięwzięcia.

Wnioskodawcy mają możliwość aplikowania do tego priorytetu z równoczesnym ubieganiem się (na podstawie osobnego wniosku) o dofinansowanie z innego priorytetu, a także aplikowanie o wsparcie projektu, który posiada już ważną promesę Dyrektora PISF przyznaną z tytułu innego priorytetu (w żadnym wypadku łączne dofinansowanie nie może przekroczyć limitów określonych w Rozporządzeniu Ministra). Można zatem złożyć wniosek:

  1. tylko do priorytetu: filmy nowatorskie;
  2. do priorytetu: filmy nowatorskie i – równocześnie – do innego priorytetu (właściwego dla rodzaju filmowego danego przedsięwzięcia);
  3. do priorytetu: filmu nowatorskie – na projekt, który posiada już ważną promesę dofinansowania.

Projekty, które mają już podpisaną umowę z PISF lub są już rozliczone – nie będą przyjmowane.

Aplikowanie do tego priorytetu obliguje do spotkania z, oceniającą wnioski, komisją ekspercką, celem prezentacji proponowanego materiału. Ze względu na charakter i specyfikę priorytetu – pitching odbędzie się w siedzibie PISF, jednak na własnym sprzęcie i akcesoriach wnioskodawców, tj. wnioskodawca ma obowiązek w trakcie spotkania zapewnić członkom komisji pełny podgląd i możliwość weryfikacji materiału audiowizualnego, np. w przypadku techniki 3D i VR – wyświetlacz, okulary, itp.    

Nabór rozpocznie się 20 maja i potrwa do 27 maja 2019 roku.

Więcej informacji na temat priorytetu, limitów dofinansowań, zasad i terminów naboru znajduje się Programach Operacyjnych Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na rok 2019: www.pisf.pl/files/dokumenty/po_2019/Programy_Operacyjne_PISF_2019.pdf

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie